Спеціальні потреби

Президентом ФІФА переобрано Йозефа Блаттера


Йозеф Блаттер

Президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозефа Блаттера переобрано на ще один п’ятирічний термін, незважаючи на корупційний скандал. Раніше він заявив, що ФІФА, ймовірно, могла б уникнути сьогоднішніх проблем, якби Росія і Катар не були обрані як країни, що приймають чемпіонати світу.

Інший кандидат, йорданський принц Алі бін аль-Гуссейн визнав свою поразку після першого туру голосування.

Ще до голосування, звертаючись до учасників 65-го щорічного конгресу FIFA, Блаттер сказав:

«Другого грудня 2010-го року тут, в Цюріху, коли на одній сесії ми приймали рішення про дві країни, які візьмуть кубки світу, якби з конверта з'явилися картки з назвами інших країн, то сьогоднішніх проблем, можливо, не було б», - заявив Блаттер 29 травня, звертаючись до Конгресу ФІФА.

«Проте ми не можемо повернутися в часі назад, ми не пророки, ми не могли передбачити», - додав президент ФІФА.

Росія і Катар мають бути господарями Чемпіонату світу з футболу в 2018 і 2022 роках відповідно.

Йозеф Блаттер також прокоментував час арештів в готелі Цюріха семи високопоставлених представників ФІФА, включаючи віце-президента Джеффрі Вебба. Тепер вони очікують екстрадиції в США за звинуваченнями в корупції.

«Погано, що вся ця ситуація виникла за два дні до виборів президента ФІФА», - зазначив він, додавши при цьому, що не хотів би говорити про збіги, проте «тут можна додати маленький знак питання». Йозеф Блаттер бере участь у цих виборах, балотуючись на п’ятий чотирирічний термін.

Британія, Іспанія, Португалія, Нідерланди і Бельгія також боролися за право приймати кубок світу в 2018-му році. США, Південна Корея, Японія і Австралія подали заявки на проведення чемпіонату у 2022-му.

ФІФА почала розслідування корупційного скандалу, проте не знайшла підстав для повторного голосування щодо країн, що приймають чемпіонати в 2018-му і 2022-му роках.

Дивіться також: Корупціонери ФІФА проти ФБР та податкової США. Хто кого? - думки експертів

Корупціонери ФІФА проти ФБР та податкової США. Хто кого? - думки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

XS
SM
MD
LG