Спеціальні потреби

Війну в Україні розпочав Путін - Олексій Навальний


Олексій Навальний
Олексій Навальний

Підтримка Росією війни на Донбасі є злочином і її треба негайно припинити, переконаний російський опозиційний лідер Олексій Навальний. В інтерв’ю російським службам «Голосу Америки» та Радіо Свобода він заявив, що дії Путіна, які спрямовані на дестабілізацію України, ведуть до прірви. У розмові з нашими колегами Навальний також висловив свої погляди на ситуацію з Кримом та поділився своєю думкою щодо мотивів Путіна.

Захоплення Криму - порушення міжнародних домовленостей

«…навіть серед націоналістів ніхто не обговорював Крим. Імперські націоналісти були маргіналами навіть в націоналістичному середовищі. Зараз усе це розцвіло. Путін це очолив і знову ми чуємо нісенітниці, дурні байки, що ми відроджуємо якусь імперію, захоплюємо Європу. Зараз ще смішніше слухати про те, що ми завоюємо світ. Коли я пишу папери про те, що в Костромській області в половини людей немає централізованого постачання гарячою водою… Люди, у яких немає водопостачання марять якихось завоювань Америки. Путін зміг насадити порядок денний – ми живемо в обложеній фортеці тому любіть мене і нікого іншого немає. Але униз це не передається. Саме тому зараз масово скасовують вибори мерів міст, згорнули вибори губернаторів, тощо, бо вони можуть говорити про Крим скільки завгодно і мати 86% підтримки. Єдина Росія може набирати більшість лише за умов фальсифікацій».

«Моя позиція тут абсолютно чітка – захоплення Криму було шкідливим порушенням міжнародних домовленостей, бо Будапештський меморандум, непоширення ядерної зброї і засадничі угоди, в яких брала участь Росія – вони важливіші ніж тимчасові інтереси».

«Я вважаю, що зроблене з Кримом принесе велику шкоду Росії і завдало удару по тому ж «російському світу», який буцімто захищає Путін. Бо ми фактично не здобули нічого, окрім втрати величезної сорокамільйонної країни, де населення нас тепер просто ненавидить. Але проблему Криму не можна вирішити швидко. Його неможливо просто повернути. Проблему Криму треба, насамперед, вирішувати референдумом, якого там не було. Те, що там було, я не вважаю референдумом. Зараз там три мільйони громадян з паспортами Росії. Ми не можемо клацнути пальцями і сказати віддайте. Кримська проблема десятиліттями буде отруювати взаємини росіян та українців і міжнародні відносини».

Цю війну треба припинити

«Це політична помилка, це злочин як проти Російської Федерації, так і проти російського народу. Це злочин міжнародного характеру. Що треба зробити? Цю війну треба припинити! Припинити підтримувати той режим на Донбасі, в Луганську… цих дивних польових командирів, які знищують одні одних. Без спонсорства Росії: фінансового, організаційного, покривання цих людей, це все досить швидко загнеться. Щоб припинити це все треба зробити деякі болісні речі. Можливо дати імунітет і впустити на територію Росії тих людей, яких українська влада не пробачить вже ніколи. Але Росія негайно повинна вивести усі війська, припинити усі спецоперації, припинити спонсорство. Заявити насправді, а не ритуально, як це роблять Лавров і Путін, що усе це частина України. Це все має припинитися якомога швидше. Це нас тягне в якусь прірву і не приносить щастя нікому».

Російських полонених зраджують

«Це ще один приклад тієї прірви, в яку нас це все заводить, бо ця ситуація не просто складна для політичного керівництва, вона аморальна з точки зору народу. Це очевидно наші солдати, очевидно ГРУшники, яких заслали для спецоперацій, і зараз їх публічно зраджують. Зрозуміло, що вони діяли нелегально на Донбасі. Але навіть розвідників-шпигунів, які діють нелегально, їх визнають, повертають. І їх треба обміняти. Я вважаю, що їх треба обміняти, наприклад на Савченко».

«Це ще один приклад спроби засекретити не просто живих людей, а навіть могили. Це подвійно образливо. Розумієте, в людини загинув син, а вона нікому не може про це сказати. Це неприйнятно, і ще раз показує, що це треба припинити. Кому це потрібно? Це не потрібно нікому».

Санкції проти Росії

«Усі ці Соловйови і Кісельови та інші пропагандисти, ні російські путінські олігархи, які є одними зі спонсорів війни. Вони мені не близькі ні на краплю. Це в інтересах російського народу запровадити проти них санкції. Інтересам західних держав відповідає, щоб вони припинили відмивати корумповані гроші на їхніх територіях. І це правильний важіль тиску на цей режим. Бо ці люди ведуть війну, щоб мати можливість далі збагачуватися і залишатися при владі».

«Дестабілізація України, перетворення України на недієздатну державу це для нього принципово важливе завдання. Допустити успіху в Україні, де відбулася антикримінальна революція, недопустити цього успіху - це його найважливіше завдання. Україна буле дестабілізована і він зробить усе, щоб Україна не могла проводити реформи, а говорила лише про Крим, війну і, щоб політичний порядок денний в Україні будували виключно довкола війни».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG