Спеціальні потреби

"Далі від крайньо-правих республіканців". У США реагують на заяву спікера Палати представників щодо України 


Спікер Палати Представників Кевін Маккарті виступає в Кнесеті Ізраїлю. Понеділок, 1-ше травня, 2023 р., Єрусалим.
Спікер Палати Представників Кевін Маккарті виступає в Кнесеті Ізраїлю. Понеділок, 1-ше травня, 2023 р., Єрусалим.

"Я голосував за допомогу Україні і я підтримую допомогу Україні", - таким чином спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відповів на запитання російського журналіста, щодо ймовірного перегляду американської допомоги Україні.

Відповідну заяву лідер республіканців зробив у понеділок, 1-го травня під час прес-конференції в Єрусалимі, яка відбулась після його звернення у Кнесеті. Маккарті став другим спікером в історії США, який виступив перед законодавчим органом Ізраїлю. Візит тривав кілька днів, у складі делегації на чолі зі спікером були представники обох партій, як демократів, так і республіканців.

Позиція американських аналітиків, щодо заяви Маккарті по Україні.

Коментар Маккарті по України отримав гучну реакцію в США. Так, у виданні "The Washington Post" заяву назвали "найрішучішим коментарем Маккарті на користь підтримки України".

Позиція озвучена в Єрусалимі особливо виділяється на тлі його минулих коментарів. Так, попередньою гучною заявою Маккарті по Україні, був коментар про так званий "безлімітний чек". У жовтні 2022-го незадовго до проміжних виборів у Конгрес, Маккарті заявив, що республіканці не підписуватимуть "безлімітних чеків" для України, коли повернуть більшість у Палаті представників.

Законодавці, з якими спілкувалась українська служба Голосу Америки пояснювали заяву про "безлімітний чек", як необхідність посилити перевірки допомоги, яка надходить в Україну. Також, цей коментар був потрібен Маккарті щоб залучитися підтримкою крайньо-правого крила республіканців. Останні, виступають проти допомоги Україні, але від них залежало голосування за призначення Маккарті на позицію спікера палати представників.

Майк Квіглі, конгресмен-демократ від штату Іллінойс.
Майк Квіглі, конгресмен-демократ від штату Іллінойс.

"Кевін Маккарті говорить речі, які мають заспокоїти крайньо-правих, - казав тоді в коментарі журналістці Голосу Америки, Катерині Лісуновій Майк Квіглі, конгресмен-демократ від штату Іллінойс. - Це ізоляціоністи, так би мовити. Це ті, хто волів би не допомагати у війні взагалі. Ви чуєте, як вони кажуть про так званий «безлімітний чек». Але ж такого чека Україні ніколи не виписували. Завжди була підзвітність. Завжди були перевірки і будуть".

Ведучий телеканалу FOX News, Такер Карлсон.
Ведучий телеканалу FOX News, Такер Карлсон.

Нинішню ж заяву Маккарті американські аналітики називають рухом далі від крайньо-правих республіканців, до більш поміркованого крила, до яких входять і так звані "яструби", що виступають за збільшення підтримки України.

Цікаво, що у виданні The Washington Post заяву Маккарті в Єрусалимі також пов’язують із нещодавнім звільненням ведучого телеканалу FOX News, Такера Карлсона. Який часто озвучував радикальні ідеї крайньо-правих республіканців та мав вагомий вплив на республіканський електорат.

Як відреагували на заяву Маккарті на Капітолійському пагорбі?

Реакція на заяву Маккарті не забарилася і в адміністрації президента Байдена. Так, під час брифінгу у вівторок речниця Білого Дому Карін Жан-П'єр, привітала заяву республіканського спікера і назвала це "відсіччю російській пропаганді".

Брифінг речниці Білого Дому, Карін Жан-П'єр.
Брифінг речниці Білого Дому, Карін Жан-П'єр.

"Ми раді почути, що спікер Маккарті погоджується, що продовжувати підтримку України надважливо. Було приємно почути, як він дав відсіч пропаганді, яку поширюють російські державні ЗМІ. Протягом останнього року президент Байден згуртував світ на підтримку народу України, який захищає свої території від російської агресії. Широка двопартійна підтримка України, яку ми бачили в Конгресі, мала вирішальне значення для цих зусиль. І ми погоджуємось: важливо, щоб ця підтримка продовжувалась, і ми раді почути це від спікера Маккарті", - заявили у Білому домі.

Загалом, більшість демократів і республіканців продовжують наголошувати на незмінній, двопартійній підтримці України. Але у цьому скликанні Конгресу США постійно з’являються законодавчі ініціативи, які вимагають посилити перевірку допомоги Україні, переглянути її, або взагалі припинити. Авторами таких ініціатив переважно виступають крайньо-праві республіканці. Так, нещодавно 19-ро консервативних республіканців Сенату і Палати представників США звернулись із листом до президента Байдена, в якому йшлося, що допомога Україні шкодить інтересам США.

Своєю чергою, 2 травня, лідер республіканців у Сенаті, Мітч Макконнелл привітав позицію спікера Маккарті і навпаки наголосив, що підтримка України є в прямих інтересах Вашингтона.

Прес-конференція лідера республіканців у Сенаті, Мітча Макконнелла.
Прес-конференція лідера республіканців у Сенаті, Мітча Макконнелла.

"Спікер поставив на місце російського журналіста і змусив його замовчати. Він нагадав усім про свою стабільну підтримку допомоги для України та про зобов’язання республіканців допомогти нашим друзям перемогти.

Республіканці – це партія, яка представляє американську силу, як вдома, так і за кордоном. Це стосується і боротьби з тими, хто хоче бути тиранами, які вторгаються в суверенні країни, вбивають невинних людей і ставлять під загрозу базові національні інтереси Сполучених Штатів", - заявив Мітч Макконнелл.

Окрім того, лідер республіканців у Сенаті наголосив, що допомога Україні посилює обороноздатність та економіку США.

"Озброєння України для самооборони є прямою інвестицією у національну безпеку Америки. Коли хоробрі українці принижують російську армію на передовій, це послаблює головну загрозу безпеці та економічному процвітанню країн Заходу. Тим часом наша власна обороноздатність зміцнюється! Значна частина безпекової допомоги виділеної Україні, фактично фінансує виробництво нових, передових можливостей для армії США та підтримує добре оплачувану роботу для кваліфікованих американських робітників у нас вдома", - наголосив Макконнелл.

Окрім того Макконнелл закликав Білий дім не затягувати із наданням озброєння, про яке просить Київ: "Адміністрація Байдена повинна рішуче та терміново підтримати Україну". Серед необхідного озброєння він зокрема назвав: касетні боєприпаси, ракети високої дальності та винищувачі четвертого покоління.

"Адміністрація Байдена на кілька кроків відстає від необхідних темпів надання вирішальної допомоги Україні. Кожне схвалення нової допомоги вимагало болісних обговорень і поштовху, як від республіканців, так і демократів у Конгресі… Тепер, касетні боєприпаси, ракети високої дальності та винищувачі четвертого покоління потрібні нашим друзям, щоб змінити ситуацію на полі бою. На кожному кроці адміністрація Байдена вагалася. Безпричинно. Президенту час серйозно поставитися до перемоги та інвестувати в американську силу", - завершив свій виступ у Сенаті лідер республіканців.

Як американці ставляться до продовження допомоги Києву?

"Американці виявляють ознаки нетерпіння щодо війни в Україні" - йдеться у статті Брукінґського національного інституту передових досліджень США. Без повідомлень про просування на фронті, американці не бажають підтримувати затяжну війну.

46% опитаних американців заявили, що Сполучені Штати повинні підтримувати Україну іще один два роки.

38% опитаних американців сказали, що Сполучені Штати повинні підтримувати Україну стільки скільки буде потрібно.

Серед демократів підтримка довготривалої допомоги Україні більша. 51% демократів, вважає, що допомога має тривати стільки, скільки буде потрібно. І 62% республіканців вважають, що США мають допомагати не довше кількох років.

Дослідження проводили в Університеті Меріленду разом із міжнародною дослідницькою компанією Ipsos Group. Соцопитування щодо підтримки України проходили із 27 березня по 5 квітня 2023 року.

Дивіться також: Як відреагували на заяву Маккарті та якою нині є підтримка України серед американців.

Нове опитування: якою нині є підтримка України серед американців? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG