Спеціальні потреби

Генерал Марк Міллі відвідав українських військових на тренуваннях у Німеччині


Генерал Марк Міллі під час зустрічі з українськими військовими у Німеччині.
Генерал Марк Міллі під час зустрічі з українськими військовими у Німеччині.

Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі відвідав українських військових, які вже розпочали вивчати американську техніку у Німеччині.

Генерал зауважив, що навіть якщо Україна наголошує на своєму бажанні мати танки та іншу броньовану техніку, її головною потребою є посилення протиповітряної оборони, - цитує високопосадовця The Washington Post. За словами Міллі, це є постійним викликом для України, як це демонструє ракетний удар по житловому комплексу в Дніпрі, внаслідок якого загинули десятки людей.

«Росіяни свідомо, це їхня політика, атакують мирних жителів і цивільну інфраструктуру. Це саме по собі є військовим злочином», - сказав генерал Марк Міллі.

Як інформує CNN, генерал, зокрема, побував на полігоні Графенвер, де США розпочали раніше оголошену програму підготовки спільних маневрів і загальновійськових операцій для українських батальйонів.

Як повідомляв Голос Америки, США планують навчати тут близько 500 українських військовослужбовців щомісяця.

Генерал Міллі перебуває в Німеччині перед зустріччю контактної групи з питань оборони України, яку він проведе з міністром оборони США Ллойдом Остіном на авіабазі "Рамштайн" цього тижня.

Він дав вказівки американським військовим у якнайбільш швидкі строки викласти українцям новостворену програму, перш ніж вони повернуться до війни, - інформує The Washington Post.

Полігон Графенвер у Баварії приймає українських військових ще з 2014 року, коли Росія анексувала український півострів Крим. Тут упродовж найближчих 6 тижнів військові з України навчатимуться наводити танки, артилерію та іншу зброю, щоб максимізувати їх ефект перед очікуваним контрнаступом проти військ Росії, які окупували частину української території.

Під час перебування в Графенвері українці розквартировані в таборі Херсон, названому на честь звільненого у листопаді від окупантів міста.

Середж іншого, на військові базі генерал Міллі спостерігав за навчаннями українців із БМП Bradley, наданими Штатами на початку цього місяця. За інформацією The Washington Post, Міллі жартував з українськими солдатами та розпитував про їх походження та бойовий досвід, іноді англійською, а іноді через перекладача. Їхня місія, запевнив Міллі, має міжнародну підтримку, щоб допомогти українським силам дати відсіч російським загарбникам.

За його словами, навчання займе п’ять-вісім тижнів, оскільки усі розуміють терміновість цієї потреби.

Як повідомляв Голос Америки, США і Британія разом з іншими країнами, які допомагають Україні захищатися від російської агресії, оголосили, що разом з розширенням видів зброї, яку вони готові надавати, також починають нові навчальні програми для українських військових.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG