Спеціальні потреби

Джон Маккейн: «Ми повинні працювати краще, протистоячи пропаганді таких країн, як Росія і Китай»


Сенатор Джон Маккейн

«Цей світовий порядок, у створенні, захисті та зміцненні якого Сполучені Штати грали і грають виняткову роль, починаючи з періоду Другої світової війни, вніс свій вклад у безпрецедентне поширення вільних суспільств, вільного ринку ... і глобальної безпеки», – заявив сенатор Джон Маккейн 9 вересня, виступаючи у вашингтонському Інституті Карнеґі. Законодавець недавно повернувся з поїздки в Індію, і ключовим питанням, якому було присвячено його виступ, стали американсько-індійські відносини.

Як підкреслив сенатор, «Індія і Сполучені Штати поділяють не тільки стратегічні інтереси, але також цінності – індивідуальної свободи, демократії, критичного мислення, соціальної мобільності та підприємництва».

Серед проблем у сфері американсько-індійських відносин Маккейн виділив існуючі, за його словами, у багатьох індійців побоювання, що США «схоже, зайняті іншими проблемами і ненадійні, особливо в тому, що стосується відносин з Індією».

«Вони, – сказав сенатор, – стурбовані тим, що поворот до Азії, оголошений президентом Обамою, – виглядає скоріше риторикою, ніж реальністю».

«Їх, – продовжував Маккейн, – турбує, що байдужість США до Близького Сходу створила вакуум, який заповнюють екстремізм і тероризм. Їх турбує те, що сприймається як слабкість США перед лицем російської агресії і китайських провокацій. А найбільше їх турбує план президента Обами вивести до 2017 року війська з Афганістану, що, як вважають індійці, призведе до безладдя і створить загрозу для Індії».

Сенатор торкнувся і питання про роль ЗМІ в сьогоднішній політичній ситуації. «Ми повинні – я маю на увазі, зокрема, «Голос Америки », Радіо «Вільна Європа» та інші засоби комунікації – надолужити згаяне», – підкреслив Джон Маккейн, зазначивши, що йдеться, в першу чергу, про вплив на молодь.

«Тут ми відстаємо, – сказав законодавець. – Короткохвильове радіо більше не працює. І навіть телебачення не надто працює». У цьому зв’язку Маккейн порушив питання про роль Інтернету. Так чи інакше, підкреслив він, «ми повинні працювати набагато краще, протистоячи ... пропаганді таких країн, як Росія і Китай». Втім, уточнив сенатор, «не просто пропаганді». «Я, – уточнив він, – глибоко стурбований натиском проросійського телебачення, яке перекручено зображує ... інші країни регіону». «Ми, – нагадав Маккейн, – не створили (цьому телебаченню) ніякої протидії, але ми повинні це зробити».

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG