Спеціальні потреби

Сенатори закликали Обаму визнати «ДНР» та «ЛНР» іноземними терористичними організаціями


У листі до Барака Обами сенатор-республіканець Марк Кірк і ще 18 його колег звернулися із закликом до президента США визнати головні проросійські сепаратистські об'єднання Донецьку і Луганську народні республіки «іноземними терористичними організаціями» відповідно до американського законодавства.

На своєму веб-сайті сенатор Кірк зазначив, що було підтверджено президентом Обамою, що наявні докази вказують на те, що сепаратисти причетні до падіння пасажирського літака Malaysia Airlines, на борту якого знаходилися 298 осіб, у тому числі громадянин США. Всі вони загинули. Американська розвідка неодноразово повідомляла, що Росія відкрито постачає сепаратистам важке озброєння та інші ресурси.

Згідно з Державним департаментом, визнання будь-якої структури "іноземною терористичною організацією" накладає обмеження на поїздки осіб, пов'язаних з ними, а також має на увазі заморожування будь-яких їхніх активів, які можуть опинитися під юрисдикцією США. Крім того, надання їм матеріальної підтримки розглядається як злочин. Таке визнання може мати серйозні наслідки на російські інетреси в США, в разі Сполучені Штати вважатимуть, що вони «надають матеріальну допомогу» бойовикам.

«Росії слід дорого заплатити за вторгнення в Україну і підтримку терористичних груп, які збили MH17. Оголошення сепаратистів терористами за законом США запізнюється, і я закликаю президента вдатися до цього кроку негайно, щоб Путін дорого заплатив за порушення міжнародних норм і суверенітету України», - заявив сенатор Кирк у повідомленні на своїй офіційній веб-сторінці.

У листі до президента Обами з 31 липня сенатори пишуть:

"Ми закликаємо Вас в рамках американського законодавства визнати структури проросійських бойовиків - так звані «Донецьку народну республіку» і «Луганську народну республіку» іноземними терористичними організаціями».

Сенатори, зокрема, привітали дії Міністерства фінансів США, яке ввело санкції (проти «ДНР» і «ЛНР») 16 липня. Однак, на думку авторів листа, їх "включення до списку іноземних терористичних організацій мало б більш стримуючий вплив на ці угруповання і на тих, хто їх підтримує".

Під зверненням до президента Обами, крім Марка Кірка, також поставили підписи сенатори-республіканці Келлі Айотт, Джон Баррассо, Ричард Берр, Саксбі Чемблісс, Ден Коутс, Джон Корнин, Майкл Крапо, Майкл Ензі, Ліндсі Ґрем, Оррин Гетч, Джонні Айзексон, Рон Джонсон, Джон Маккейн, Мітч Макконнелл, Джим Ріш, Пет Робертс, Марко Рубіо і Роджер Вікер.

Нагадаємо, що у чорний список США іноземних терористичних організацій входять 52 структури, в тому числі аль-Кайда, Гамас і Гезболла.

XS
SM
MD
LG