Спеціальні потреби

У США обговорюють законопроект про безпекову допомогу Україні


Військова підтримка США допоможе Україні вистояти - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Військова підтримка США допоможе Україні вистояти - конгресмен

У Палаті представників Конгресу США розглядається законопроект про допомогу Україні у сфері безпеки. Які заходи він передбачає?

Кореспондент Російської служби «Голосу Америки» поспілкувалася про це з Джимом Ґерлаком - конгресменом від штату Пенсільванія і співголовою Конгресового Українського Кокусу (група сприяння Україні в Конгресі США).

«Законопроект, - розповідає Джим Ґерлак, - дозволить надавати підтримку системам оборони та розвідки, які дадуть Україні можливість вистояти в ситуації, коли Росія допомагає сепаратистам, озброюючи і тренуючи їх».

«Наскільки мені відомо, - продовжував законодавець, - ні Конгрес, ні адміністрація не зацікавлені у відправці американських військовослужбовців в Україну. Це не обговорюється, і, вважаю, не викликає ніякого інтересу. Ми знаємо, що українці хочуть самі захищати свою країну. Україна потребує допомоги, зокрема, в приладах нічного бачення, в обладнанні для блокування радарів, бронежилетах, - словом, в усьому, що характеризує добре підготовлену і технічно оснащену сучасну військову силу.

Українцям необхідні перераховані вище матеріали, так як сепаратисти на Сході країни отримують таку допомогу від Росії - допомога, яку ми вважаємо абсолютно неприпустимою і сприяє затягуванню конфлікту. Повторюю: Україні необхідно дати можливість визначити своє майбутнє, продовживши те, що розпочато новообраним президентом Порошенком. На мій погляд, у президента України - правильне розуміння завдань, що включає, серед іншого, вирішення економічних проблем і реформування судової системи. Ситуація, в якій Росія допомагає сепаратистам обладнанням та підготовкою, - в основному неправильна і несправедлива. Втручання Москви в ситуацію на Сході України, та й у всій країні, - неприпустимо.

Відповідаючи на запитання про те, коли законопроект може бути схвалений, конгресмен Ґерлак зазначив: «В даний час ми обговорюємо законопроект з лідерами Палати представників: йде останній тиждень сесії, після якої підуть серпневі канікули».

Тому, зазначив законодавець, «я не очікую будь-яких зрушень до вересня. Поки що ми тільки готуємо законопроект, забезпечуючи підтримку законодавців у Сенаті, в нижній палаті Конгресу і, сподіваюся, в адміністрації президента. Я сподіваюся, що ми будемо готові до вересня».

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG