Спеціальні потреби

Клімкін вітає нові санкції з боку США та ЄС проти Росії


Павло Клімкін
Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв, що Київ не атакуватиме міста, що знаходяться під контролем проросійських сепаратистів.

В інтерв'ю агентству Reuters Клімкін також підтримав проведення нової міжнародної конференції, яка повинна покласти край багатомісячному насильству на сході України, заявивши, що він обговорював цю ідею під час зустрічі у вівторок у Вашингтоні з державним секретарем США Джоном Керрі.

Клімкін заявив, що конфлікт, в ході якого проросійські сепаратисти захопили величезні території біля кордону з Росією, включаючи міста Донецьк і Луганськ, можна врегулювати тільки політичним шляхом.

«Ми не атакуватимемо ці міста», - заявив він, пояснивши, що це призведе до людських втрат. За його словами, українська влада відновить контроль над цими населеними пунктами «шляхом політичного процесу, а не атакуючи».

Клімкін, який перебував у Вашингтоні з дводенним візитом, в ході якого він зустрівся також з віце-президентом США Джозефом Байденом та членами Конгресу, заявив, що він повертається до Києва, отримавши «чіткий сигнал, що США та ЄС будуть виступати з єдиною позицією на підтримку України».

Міністр закордонних справ України зазначив, що три-чотири місяці тому було б майже неможливо уявити собі, що ЄС погодиться на введення секторальних санкцій проти одного з його головних торговельних партнерів – РФ.

«Ключовий моментом для мене тут стали запевнення у підтримці України, підтримці єдиної, демократичної та європейської України», - сказав Павло Клімкін.

Відповідаючи на запитання про політичні поступки, на які Україна готова піти, Клімкін сказав: "Ми готові надати набагато більше свободи, але й набагато більше відповідальності (у регіони), політичну, економічну владу. Але у такому випадку Росії зараз необхідно впливати на терористів".

Павло Клімкін заявив, що Росія має «повернути ключових лідерів терористів, які всі є російськими громадянами».

XS
SM
MD
LG