Спеціальні потреби

Треба зробити все, щоб поставити економіку Росії на коліна – сенатор Коутс


Ден Коутс, сенатор США
Ден Коутс, сенатор США

Американські законодавці від обох партій кажуть, що Росія повинна заплатити ціну за події в Україні, але ця ціна може бути стягнута тільки при повній та активній співпраці з Європою.

Члени Конгресу уважно стежать за перебігом засідання міністрів закордонних справ Європейського Союзу, яке відбувається в Брюсселі.

Катастрофа літака авіакомпанії Malaysia Airlines над Східної України викликало хвилю такої різкої риторики щодо Росії, яку на Капітолійському пагорбі не бачили з часів «холодної війни».

Сенатор Ден Коутс заявив, що президентом Росії Володимиром Путіним керують «патологічна невпевненість» та «імперські амбіції». На думку законодавця, Путіна треба змусити припинити інтервенцію в Україну.

«Я вважаю, що нам треба зробити все можливе, щоб поставити економіку Росії на коліна, - заявив Коутс. - Ми повинні стати свідками обвалу російського фондового ринку. Ми повинні стати свідками зниження підтримки будь-яких російських товарів та експорту».

Але для того, щоб подальші санкції були ефективними, США та їхні європейські союзники повинні виступити єдиним фронтом, вважає сенатор-демократ Кріс Мерфі.

«У Брюсселя цього тижня є можливість надіслати Росії недвозначний сигнал, що її провокації на сході України, які тепер привели до загибелі сотень європейців, не залишаться без наслідків, - сказав Мерфі. - Путін піде назад першим, коли побачить реальні наслідки для своєї економіки. Але США, без Європи, буде важко домогтися цих наслідків».

У вівторок ЄС оголосив про посилювання цільових санкцій проти Росії з можливістю прийняття подальших заходів пізніше на цьому тижні.

Вашингтону і Брюсселю необхідно вжити додаткових заходів, щоб завдати шкоди енергетичному сектору Росії. Так вважає голова комітету Сенату з міжнародних відносин демократ Роберт Менендес.

«США і європейці мають стягнути цю ціну шляхом серйозних секторальних санкцій, - заявив Менендес. - Думаю, Заходу потрібно було проявляти більше активності ще до того, як був збитий малайзійський літак, а зараз - тим більше».

Але багато законодавців сумніваються, що ЄС готовий переступити поріг, коли мова йде про санкції, які здатн пошкодити економіці його країн-членів. Республіканський сенатор Джон Маккейн заявив, що поки Європа залежить від російських енергоносіїв, санкції ЄС будуть слабкими.

«Європейці не будуть нічого робити, - заявив Маккейн. - Якщо хтось вірить, що Європа готова ввести жорсткі санкції, то я можу запропонувати їм будинок на березі моря в Аризоні».

Тут потрібно зазначити, що штат Аризона, який представляє Маккейн, не має виходу до моря.

Що стосується можливих дій США, то сенатор Мерфі вважає, що президент Барак Обама має в своєму розпорядженні достатні повноваження для посилення санкцій проти Росії.

Тим часом, Державний департамент увечері у вівторок привітав рішення Ради ЄС з міжнародних справ щодо України, відповідно до якого передбачається активізувати підготовку нових санкцій проти Росії.

США і Європа продовжать роботу над тим, щоб відповідальні за збиття «Боїнга-777» були притягнуті до відповідальності», - заявила представниця Держдепартаменту Марі Гарф.

XS
SM
MD
LG