Спеціальні потреби

Україні треба надати зброю і розвіддані – законодавці, чиновники США


Законодавці та експерти готують громадськість США до протистояння з Путіним
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Законодавці та експерти готують громадськість США до протистояння з Путіним

Традиційні недільні аналітичні шоу на усіх провідних американських каналах були присвячені двом темам – загрозі ісламістської терористичної організації ІДІЛ та ескалації російської агресії в Україні. Хоча присутні конгресмени та експерти висловлювали різні оцінки того, що відбувається на Близькому Сході та в Україні, вони усі нібито транслювали одну думку: обидві ситуації несуть загрозу, але перша – складна та заплутана, у тої час як друга – абсолютна зрозуміла і прозора і, що робити, нібито ясно усім. А саме - допомогти українцям зупинити Путіна.

Путін вирішив, що він не хоче, аби його сепаратисти, його найманці у Східній Європі програли, тому він відкрив другий фронт. І поки в Східній Україні не виникне патова ситуація для обох армій, що навряд чи станеться найближчим часом, навряд чи можуть початися реальні переговори.
Майкл Макфол, колишній посол США в Росії.

У програмі на телеканалі NBC колишній посол США в Росії Майк Макфол висловив сумнів, що конфлікт в Україні можна розв’язати переговорами з ополченцями, як це запропонував Володимир Путін.

“Те, що ми бачимо, - ескалація на місці у відповідь на перемоги української армії. Путін вирішив, що він не хоче, аби його сепаратисти, його найманці у Східній Європі програли, тому він відкрив другий фронт. І поки в Східній Україні не виникне патова ситуація для обох армій, що навряд чи станеться найближчим часом, навряд чи можуть початися реальні переговори», - заявив Макфол.

Одночасно з військовою ескалацією Макфол побачив і ескалацію на рівні риторики:

«Уперше за останні приблизно чотири місяці Путін використав термін Новоросія. Сепаратисти на Сході України сприйняли це як вираз довіри до них з боку Володимира Путіна, який довго реально їх не підтримував».

На думку Макфола, якщо б мова реально йшла про надання більшої автономії Східній Україні та статусу російської мови, конфлікт би давно закінчився.

«На відміну від багатьох конфліктів навколо світу, цей конфлікт легко розв’язати. Це б включало в себе більшу децентралізацію на Сході України, використання російської мови, можливо, присутність міжнародних спостерігачів. Я думаю, що Київ про це все готовий домовлятися. Але проблема в тому, з ким їм говорити. Це не може бути Путін. Угоди легко можна досягти, але Путін не хоче насправді йти на переговори. Він думає, що може досягти своєї мети військовими методами», - вважає Макфол.

Посилення НАТО на кордонах з Росією дуже важливо. Але ще важливіше, я думаю, серйозно почати говорити про збільшення військової допомоги, яку ми надаємо Україні. Ми не можемо собі дозволити, аби українська армія була вщент розбита на полі битви, аби вони втратили ще більші території.
Мішель Флурної, колишня заступниця Міністра оборони США

Колишній заступник міністра оборони Мішель Флурної вважає, що конфлікт в Україні не можливо розв’язати виключно військовим шляхом, але саме військова позиція України має бути негайно та суттєво посилена.

«Це суттєва ескалація. Путін зараз спостерігає, що ми – Захід – зробимо у відповідь. Я думаю, що посилення НАТО на кордонах з Росією дуже важливо. Але ще важливіше, я думаю, серйозно почати говорити про збільшення військової допомоги, яку ми надаємо Україні. Ми не можемо собі дозволити, аби українська армія була вщент розбита на полі битви, аби вони втратили ще більші території. У тої же час треба посилювати санкції і відкривати канал діалогу з Путіним», - заявила вона.

Дайте їм зброю, яку вони потребують. Дайте їм розвіддані, яких вони потребують. Надайте їм можливість боротися і вони будуть боротися. Що стосується Володимира Путіна, запровадьте жорсткі санкції.
Джон Маккейн, сенатор США

В ефірі американських телеканалів конгресмени і сенатори – республіканці та демократи – закликали до посилення військової допомоги Україні, включно з наданням летальної зброї.

«Ви знаєте, що ми зараз навіть не даємо розвіддані та зброю Україні? Дайте їм зброю, яку вони потребують. Дайте їм розвіддані, яких вони потребують. Надайте їм можливість боротися і вони будуть боротися. Що стосується Володимира Путіна, запровадьте жорсткі санкції», - закликав сенатор Джон Маккейн.

«Я думаю, що важливо озброїти українців, надати їм можливість себе захистити, надати їм данні розвідки, тому що ми маємо показати Путіну, що він заплатить за свою агресію. Інакше він вирушить в країни Балтії. Ми побачимо проблеми в Польщі і Чеській республіці. Путіну треба сказати, що він не зможе відновити Радянську чи Російську імперію. І якщо ми можемо надати зброю українцям – і я думаю, що ми можемо – ми маємо це зробити якомога швидше», - заявив конгресмен Пітер Кінг.

Хоча у Вашингтоні сприймають військові перемоги Ісламської держави Іраку та Леванту, як пряму загрозу власній безпеці, конгресмени застерігають не дооцінювати загрозу, яку становить Путін.

«Обидві ці ситуації є загрозливими. Я, звичайно, думаю, що ІДІЛ більша загроза, тому що вони - терористична організація зі специфічною метою підриву ситуації в регіоні і, у кінцевому підсумку, здійснення атак проти нас на Заході. Але агресія Путіна теж загроза. Ми мусимо підтримати український уряд у боротьбі з сепаратистами і російським вторгненням. Це означає потужні санкції проти Росії. Я також вважаю, що було б доречно – оскільки ми надали не летальну допомогу Україні – збільшити рівень цієї допомоги, зробити українські сили більш потужними у протистоянні російському вторгненню і зробити подальший прогрес в Україні настільки болісним для Путіна, наскільки це можливо», - заявив конгресмен Адам Сміт.

Ми маємо знову стати лідером. Українці, так само як наші арабські партнери півтори роки тому, просять стратегічної допомоги, розвідданими, тренуванням, зброєю. Ми повинні це надати. Якщо ми не зробимо малі, але ефективні кроки зараз, дуже швидко ситуація стане набагато гіршою. Ми маємо можливість прийняти рішення і не повторити помилку, яку президент зробив в Сирії.
Майкл Роджерс, конгресмен США

Голова конгресового комітету з розвідки республіканець Майкл Роджерс закликав США перебрати на себе лідерство в Європи у вирішенні конфлікту в Україні:

«Ми маємо знову стати лідером. Повинні допомогти розвідкою. Українці, так само як наші арабські партнери півтори роки тому, просили стратегічної допомоги, розвідданими, тренуванням, зброєю. Ми повинні це надати. Європа мусить це наддати. Якщо ми не зробимо малі, але ефективні кроки зараз, дуже швидко ситуація стане набагато гіршою. Ми зараз маємо можливість прийняти рішення і не повторити помилку, яку президент зробив в Сирії».

Серед усіх думок, що пролунали на провідних американських каналах, необхідність збільшення допомоги України не лише домінуюче, а єдине рішення, запропоноване усіма учасниками дискусій.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG