Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН обмірковує план врегулювання становища в Малі


Рада Безпеки ООН обмірковує рекомендації генерального секретаря Пан Гі Муна щодо надіслання очоленої африканськими країнами місії до Малі, щоб допомогти тій країні усунути з її північних районів повстанські угруповання.

В оприлюдненому минулого тижня звіті Пан Гі Мун попередив РБ ООН, що погано виконане завдання може погіршити гуманітарну ситуацію в регіоні та що «фундаментальними питаннями» залишається утримання, забезпечення технікою і фінансування пропонованого військового контингенту, що нараховуватиме 3300 військовослужбовців.

Він також підкреслив потребу пріоритетності діалогу для врегулювання кризи в Малі, де повстанці встановили контроль над північним регіоном країни після державного перевороту у березні, в результтаі якого усунуто від влади уряд.Ьї

Наради в середу відбуваються після досягнення угоди між малійським урядом і двома ісламськими повстанськими угрупованнями щодо співпраці задля встановлення офіційних рамок внутрішнього малійського діалогу.

Представники обох сторін мали зустріч у вівторок для попередніх розмов, посередником на яких був президент Буркіна-Фасо Блейз Компаоре.
XS
SM
MD
LG