Спеціальні потреби

Ісламісти руйнують древні мавзолеї в Малі


Третій день поспіль ісламські бойовики руйнують історичні пам'ятники в малійському місті Тімбукту. За повідомленнями очевидців, в понеділок бойовики з угрупування «Ансар-Дін», що має зв'язки з Аль-Кайдою, зламали вхідні двері мечеті Сиди Яхя. Вважається, що ці двері священні і, за переказами, повинні залишатися замкненими до кінця світу.

У Тімбукту перебувають 16 стародавніх мавзолеїв, в яких поховані останки мусульманських святих. Бойовики заявляють, що мусульмани повинні поклонятися Аллаху, а не святим і руйнують мавзолеї, орудуючи кирками і лопатами.

ЮНЕСКО зарахувало історичні пам'ятники Тімбукту до об'єктів Всесвітньої спадщини. Керівник африканського підрозділу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лазар Елунда Ассомо в інтерв'ю «Голосу Америки» назвав ситуацію серйозною і сумною, додавши, що руйнування пам'ятників є трагедією для всього світу.

Офіційний представник тимчасового уряду Малі Амадун Туре заявив «Голосу Америки», що влада країни розглядає можливість висунення звинувачень у скоєнні військових злочинів через Міжнародний кримінальний суд.

Сполучені Штати також засудили руйнування пам'ятників. Представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд закликала до припинення вогню між воюючими сторонами в північному Малі, додавши, що всі збройні угруповання повинні співпрацювати з Економічним співтовариством країн Західної Африки (ЕКОВАС) для вирішення конфліктної ситуації.
XS
SM
MD
LG