Спеціальні потреби

У Львові заборонили масові акції до річниці початку війни


У Львові заборонили масові акції до річниці початку війни
У Львові заборонили масові акції до річниці початку війни

Суд заборонив проведення 22 червня у Львові будь-яких масових акцій присвячених річниці початку Другої світової війни. Провести заходи дозволили лише органам влади. Таку постанову ухвалив Львівський окружний адміністративний суд за позовом міськвиконкому. До заборони вирішили вдатися, побоюючись повторення сутичок, які сталися у Львові минулого місяця. Тоді під час святкування річниці перемоги в Другій світовій війні в місті сталося декілька бійок між прихильниками лівих сил та націоналістами. Праворадикали намагалися перешкодити проведенню підтриманих владою заходів під радянськими прапорами.

Після цих сутичок низка політичних угруповань лівої і проросійської спрямованості закликали своїх прихильників приїхати 22 червня до Львова, щоб знову провести акції під червоними прапорами. Цей заклик підтримав зокрема й голова Харківської обласної держадміністрації Михало Добкін. Однак минулого тижня він заявив про відмову від наміру, щоб не загострювати протистояння.

Після оголошення рішення суду декілька політичних організацій та партій, вже повідомли, що не порушуватимуть ухвали і утримаються від проведення масових акцій у Львові. Зокрема про це заявили львівські комуністи. Керівник обласного відділення КПУ Михайло Стула підтвердив участь його однопартійців лише у вшануванні пам'яті загиблих воїнів:

«Ми відвідаємо цвинтар, щоб ушанувати пам'ять загиблих воїнів Червоної армії. Це буде не організована акція, а просто прояв нашого обов'язку. Ніяких гостей із Росії або зі Сходу нашої країни ми не запрошували. Було б добре, якби комуністи і націоналісти 22 червня взагалі не зустрічалися. У нас свої герої, у них – свої», – цитує політика партійний сайт.

Схвально відгукнулися про судову ухвалу і в Всеукраїнському об'єднанні «Свобода», яке було одним із активних учасників протистояння 9 травня цього року. Один із представників партії Любомир Мельничук вказав, що воно відображає волю місцевої громади:

«Сьогодні ми бачимо, як вся громада у спільному позиві виступила проти проведення шабашів лівих сил, які можуть спровокувати львів'ян. Суд ухвалив логічне рішення, звичайно тепер все залежатиме, як і 9 травня, від львівської міліції, яка б мала забезпечити дотримання постанови суду та ухвали міської ради про заборону використання символів СРСР, більшовицької та нацистської символіки».

За словами Мельничука, місцеві депутати і його політична сила слідкуватимуть за виконанням рішення суду. Президент України Віктор Янукович звернувся до громадян із закликом до єдності:

«22 червня – день нашої загальнонаціональної скорботи, коли повинні стихнути політичні баталії, а всіх наших співвітчизників має об'єднати спільна пам'ять про трагічні роки війни».

Втім, мас-медіа повідомляють, що декілька малочисельних лівих груп все ж вирішили не скасовувати свої плани привезти до Львова власних прихильників. Мовляв, рішення суду може бути оскаржене і вступить у дію лише після завершення процесу апеляції.

XS
SM
MD
LG