Спеціальні потреби

Апеляційний суд відмовив Луценку; Тимошенко у переднепритомному стані


Попри реальну загрозу міжнародної ізоляції, українська влада не ослаблює хватку на горлі лідерів опозиції. У вівторок знехтували черговим шансом. Апеляційний суд Києва відмовив Юрію Луценку у поновленні слідства.

Поновити судове слідство екс-міністр внутрішніх справ, засуджений Печерським райсудом Києва до 4 років позбавлення волі, просив на підставі того, що суддя Сергій Вовк, який виніс йому вирок, сам перебував під слідством. На думку Луценка, це зробило суддю залежним від Генпрокуратури та неспроможним розглядати справу об’єктивно. Крім того, Луценко вимагав заслухати решту 50 свідків, яких так і не викликали в суд.

«Я готовий довести свою невинуватість по кожному рядку вироку так званого Печерського суду», – наголосив екс-міністр, виступаючи в Апеляційному суді.

Проте його доводи служителів Феміди не переконали. Суд не побачив підстав для поновлення слідчих дій і клопотання відхилив. На цьому закінчилося попереднє засідання. Тепер апеляцію Луценка розглядатимуть по суті; слухання призначені на 15 травня.

Утім, судячи з того, як розпочався апеляційний процес, його результат можна спрогнозувати наперед. Як зазначають оглядачі, рішення у справі Луценка навряд чи буде іншим, ніж те, яке цей же Апеляційний суд Києва виніс у грудні минулого року у справі Тимошенко: залишити вирок без змін.

А тим часом сама Тимошенко готується до переїзду з Качанівської колонії до харківської лікарні «Укрзалізниці». Перевезти екс-прем'єрку з тюрми до лікарні планували вже у вівторок 8 травня; ув'язнена начебто дала на це попередню згоду. Проте у вівторок шпиталізації не відбулося. Як повідомили харківські тюремники, Тимошенко лягати в лікарню відмовилась і, можливо, погодиться в середу.

Тимошенко переїде до лікарні «Укрзалізниці» за умови, що її лікуватиме невропатолог з Німеччини Лутц Хармс. На цьому наголосила донька екс-прем'єрки Євгенія. Як вона розповіла журналістам під стінами Качанівської колонії, за 20 днів голодування мама схудла на 10 кілограмів і перебуває у стані, близькому до непритомного.

Своєю чергою, лікар Хармс, який днями прибув до Харкова з берлінської клініки «Шаріте», повідомив журналістам, що курс лікування Тимошенко розпочнуть паралельно із курсом реабілітації після голодування. Німецький невропатолог не взявся прогнозувати, скільки часу займе лікування, однак дав зрозуміти, що воно може бути тривалим.

Невдовзі на Тимошенко чекає зустріч з президентом Литви. Раніше литовський лідер Даля Грибаускайте погодилась прибути на травневий саміт у Ялті за однієї умови: якщо їй дозволять відвідати ув'язнену опозиціонерку. І хоч саміт зрештою був скасований, через відмову більшості учасників брати у ньому участь, президент Литви таки приїде 11-го травня в Україну. Очевидно, що зустріч Грибаускайте з Тимошенко відбудеться вже не у в'язничній камері, а у лікарняній палаті.

XS
SM
MD
LG