Спеціальні потреби

Путін запросив Тимошенко на лікування в Росію


Слідом за Німеччиною, Юлію Тимошенко кличе до себе на лікування Росія. Запросини озвучив новообраний російський президент Володимир Путін.

«Якщо Юлія Володимирівна вважатиме за можливе, і якщо влада України, наші українські партнери, погодяться з цим, ми із задоволенням прийняли б Юлію Володимирівну Тимошенко в Росії для лікування», – сказав Путін журналістам у четвер.

Він також вкотре повторив тезу про те, що Тимошенко, підписуючи газові угоди, не порушила жодних законів. А коментуючи ймовірний бойкот Євро-2012 європейськими лідерами через справу Тимошенко, порадив європейцям не змішувати політику і спорт.

Утім, пропозиція Росії, як і висловлена раніше аналогічна пропозиція канцлера Німеччини Анґели Меркель, вочевидь, українською владою буде відхилена. Принаймні відповідь Генпрокуратури на заяву Путіна була категоричною. «Німеччина чи Росія, в даному питанні для нас однаково. Процедура одна», – сказали у прес-службі ГПУ агентству «РИА Новости» у четвер.

Суто політичною називають заяву Путіна політологи. Як зазначають експерти, з юридичної точки зору питання про лікування Тимошенко за кордоном тупикове. Доки екс-прем’єрка перебуває в нинішньому статусі ув’язненої, важко уявити, як вона може їхати на лікування у Німеччину чи у Росію. Тому пропозицію Путіна слід розглядати як у контексті непростих російсько-українських переговорів, – вважає професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«Насправді Путін зараз займається тим, що ще більше ускладнює життя Януковичу. Російський президент намагається послабити свого українського колегу на переговорах. Власне, Янукович сам себе завів у цю складну ситуацію, коли справою Тимошенко зірвав підписання Угоди з Європейським Союзом і тим самим похитнув свої позиції на переговорах з Росією. А Путін користується цим і ставить Януковича у ще більш незручне становище. Бо що б тепер не зробив Янукович – усе буде програшно. Пропозиція Путіна послаблює Януковича в очах проросійськи налаштованого електорату. Ну, а для «помаранчевих» виборців ця пропозиція скоріше працює проти Тимошенко, ніж за. Тому я думаю, що своєю заявою російський президент вбиває дуже багатьох зайців. Насправді реального нічого від цієї заяви не буде, але з її допомогою російський президент послаблює одночасно і Януковича, і Тимошенко, і переговорні позиції Києва», – сказав Гарань «Голосу Америки».

А тим часом як Путін робить політику на запросинах Тимошенко в Росію, стан її здоров’я далі погіршується. Як сказала в четвер у Харкові донька екс-прем’єрки Євгенія Тимошенко, зараз життя її мами у небезпеці. Опозиціонерка вже 14-й день голодує і відмовляється припинити голодування, – попри прохання родичів, соратників, європейських політиків. «Вона говорить, що не може просто так відмовитися від боротьби», – сказала Євгенія Тимошенко журналістам, пояснюючи рішення матері. Своєю чергою, захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко повідомив, що його підзахисна вживає тільки воду і що візуально вона дуже схудла.

Свідчення тюремників прямо протилежні. Як стверджує керівництво Качанівської колонії, Тимошенко виглядає добре і жартує. Що ж до голодування опозиціонерки, яке триває уже два тижні, то як заявляє керівництво колонії, факт голодування має бути підтверджений відповідною заявою, а такої заяви від Тимошенко не надходило.

XS
SM
MD
LG