Спеціальні потреби

У Держдепі відповіли на питання про можливість санкцій, насильство з боку противників ЛГБТ у Грузії


Речник Держдепу США Нед Прайс
Речник Держдепу США Нед Прайс

Санкції належать до низки інструментів, які є у розпорядженні уряду США для притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини у світі. Про це напередодні заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс. Текст спілкування Прайса зі ЗМІ розміщено на сайті Держдепу.

Заява пролунала у відповідь на питання журналіста, який, посилаючись на власні джерела, запитав, чи розглядає Держдеп можливість запровадження санкцій проти грузинських урядовців, через насильство проти представників преси з боку противників спільноти ЛГБТ у Грузії 5-го липня під час планованої ЛГБТ-ходи.

"Ми маємо низку інструментів для притягнення до відповідальності винних у певній формі у порушеннях прав людини, насильстві у світі. Санкції насправді належать до цих інструментів. Як ви знаєте, ми не афішуємо санкції до їх запровадження. Але ми ретельно стежимо за ситуацією, і ми віддані притягненню до відповідальності винних. Щодо політичних суб'єктів у Грузії, то повторюсь, ми заклимоє їх дуже публічно засудити насильство. Щодо уряду Грузії, я повторю наші заклики до ґрунтовного розслідування за результатами якого виконавці цього жахливого злочину постануть перед правосуддям", - заявив Прайс.

Що про події у Грузії кажуть у Держдепі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

В кінці минулого тижня в Грузії почалася нова хвиля протестів у зв'язку з загибеллю оператора Лексо Лашкарави, якого 5 липня під час виконання службових обов'язків жорстоко побили противники ходи, запланованої активістами ЛГБТ. Оператор був госпіталізований з важкими травмами; 11 липня він помер. Причина смерті оператора встановлюється, проте родичі пов'язують її з побиттям. За фактом смерті Лашкарави розпочато розслідування за статтею 115 КК Грузії. Одночасно призначена судово-медична експертиза.

Днями дослідницький центр CEPA назвав антиліберальні тендеції у Грузії викликом країні.

"Протидія радикалізму та антилібералізму має набути форми часу та ресурсів для посилення нині слабких інститутів. Ще ніколи необхідність вирішення цих проблем не була настільки нагальною - внутрішні та зовнішні виклики накладаються та являють собою фундаментальний виклик тому, чого Грузія прагнула з часу Едуарда Шеварнадзе - західному шляху до розвитку", - відзначив на сайті центру Еміль Авдаліані.

Дивіться також: Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну

Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG