Спеціальні потреби

Прихильники Бакієва влаштували протест проти нового уряду Киргизстану


В суботу в південному районі Киргизстану збільшилася напруженість, коли сотні прихильників усунутого від влади президента Курманбека Бакієва влаштували протест проти нового тимчасового уряду.

Очевидці кажуть, що група із п’ятисот людей у південному місті Джалал-Абад протестувала проти нового, призначеного урядом, міністра внутрішніх справ Болота Шерніязова. Коли міністр прибув, щоб вести переговори, демонстранти заатакували його і обкидали його машину пляшками.

Місцеві засоби масової інформації повідомили, що деякі з учасників протесту пізніше перебрали контроль над будинком регіональної адміністрації, на короткий час затримали заложником місцевого губернатора, після чого звільнили його. Друга група демонстрантів увірвалася до телевізійної станції і висунула вимогу, щоб їй уможливили зробити заяву, яку пізніше вони записали на стрічку.

У четвер президент Бакієв був змушений залишити свій опорний пункт на півдні країни і відбути до сусіднього Казахстану. Це сталося через тиждень після насильницьких антиурядових протестів у столиці країни – Бішкеку, в результаті яких загинули 84 особи.

Бакієва звинувачували в тому, що він очолював корумпований уряд. Після втечі з країни він переслав факсом написану власноручно заяву про відставку.

З того часу тимчасовий уряд, очолений Розою Отунбаєвою, консолідував владу, вдаючись до заходів з метою арешту близьких союзників Бакієва і членів його родини.

Колишнього міністра оборони заарештовано в четвер. Органи влади розшукують одного з братів Бакієва, який очолював державну гвардію. Його звинувачують у тому, що він дав наказ відкрити вогонь у демонстрантів у столиці.

Пані Отунбаєва заявила в п’ятницю, що Бакієв повинен відповідати перед судом за вчинені злочини.

Виїзд Бакієва до Казахстану вселив надію, що в Киргизстані, бідній країні з населенням у 5.3 мільйонів може відновитися нормальний стан.

Офіційні особи кажуть, що вони планують оприлюднити проект нової конституції і провести до шести місяців всенаціональні вибори.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG