Спеціальні потреби

Верховна Рада перенесла розгляд закону про обмеження масових заходів


Верховна Рада України відклала розгляд закону, який громадські активісти називали таким, що обмежує право громадян на мирні зібрання. Як повідомив «Голосу Америки» народний депутат Андрій Шевченко, суперечливий акт відправили на доопрацювання. Депутати визнали, що законопроект №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» потребує доопрацювання і передали його у комісію, щоб та розглянула зауваження громадськості та міжнародних організацій. До її складу обіцяють включити як представників неурядових організацій, так і правоохоронних структур.

Спроба депутатів парламенту обмежити проведення мітингів та акцій протесту викликала бурхливу реакцію у громадських активістів. Декілька десятків людей прийшли під стіни Верховної Ради висловити незгоду із недемократичним, на їхню думку законом. Представники громадьских організацій були заскочені, коли побачили в порядку денному суперечливий закон. За такою таємничістю вони побачили наміри влади отримати важелі заборонити будь-який мітинг.

«Ми виступаємо проти цього законопроекту тому, що він порушує права громадян на мирні зібрання. Фактично він встановлює дозвільну систему, яка зараз діє в Росії. Владі завжди краще все контролювати і якщо їм не подобаються протести, їх заборонити або в судовому порядку, або знайти якісь приводи. Ми вважаємо, що в жодному разі неможливо обмежувати права громадян на мирні заходи», – заявила одна із учасників протесуту громадська активістка Надія Прудяк.

Активісти зазначають, що законотворці пропонували встановити норму обов'язкового повідомлення чиновників про намір провести мітинг щонайменше за чотири дні. Це виглядає як запровадження дозволу і суперечить конституції країни. Мовляв, за бажання влада може через суд заборонити проведення будь-якої масової акції. На думку громадських діячів, це найбільш одіозна норма.

Інші положення законопроекту зобов'язують організаторів мітингів довести своє українське громадянство або законне право перебування в Україні. Учасники протестів зазначають, що це вже не перша спроба нинішнього складу Верховної Ради ухвалити ці дискримінаційні норми. На неодноразові спроби заборонити мітинги або обмежити їх проведення нинішньою владою нарікала й опозиція. Критика таких дій лунала і з поза меж України – міжнародні організації та посадовці інших країн закидали українським правоохоронцям невиправдані заборони на мирні зібрання незгодних з урядовою політикою громадян. Водночас керівництво Верховної Ради не виключає, що законопроект можуть ухвалити вже наступного тижня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG