Спеціальні потреби

Дейвид Креймер: США нехтують інтересами сусідів Росії


Колишній посадовець в адміністрації Буша, а тепер політичний оглядач, вважає, що намагання США покращити відносини з Росією виливаються в реальності на нехтування інтересами сусідів Росії, зокрема України, Грузії і Молдови. Про це в інтерв’ю Мирославі Ґонґадзе заявив колишній заступник державного секретаря США Дейвид Креймер.

Креймер, який зараз працює старшим експертом Фонду Маршалла, вважає, що США повинні вимагати прозорості в нових угодах між Україною та Росією:

«США повинні вимагати у президента Януковича гарантій забезпечення принципів демократії, прав людини та свободи слова. Ми вже чуємо небезпечні сигнали. Я думаю, Сполучені Штати повинні здійснити деякий тиск на уряд в Україні у світлі останніх подій і нагадати команді Януковича, що США хочуть збудувати міцні взаємини, і ми стурбовані останніми подіями, і вимагати відновлення балансу у взаєминах між державами».

Дейвид Креймер - один з небагатьох аналітиків у Вашингтоні, який відкрито критикує політику адміністрації Обами щодо регіону Східної Європи та Росії. У вихідні з’явилася його стаття у газеті Вашингтон пост, в якій колишній урядовець зауважив, що останні кроки нової адміністрації в намаганні налагодити дружні відносини з Росією перетворились на те, що Білий дім нехтує, або навіть кидає напризволяще країни регіону. Хоча Обама та інші офіційні особи багато разів заявляли, що не визнають так звану зону російських інтересів, їх дії говорять більше ніж слова, – пише експерт. Турбуючись лише політикою щодо Росії та ігноруючи інші країни регіону, адміністрація якраз і віддає Москві право на декларування регіону зоною своїх інтересів. Обама, за деякими підрахунками, зустрівся з президентом Медведєвим більше разів, ніж з будь-яким іншим лідером. Президент США повинен, на думку Креймера, почати шукати інших друзів та партнерів в регіоні і звернути більше уваги на ситуацію в Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG