Спеціальні потреби

Порошенко прийняв відставку губернатора Дніпропетровської області


Президент України Петро Порошенко прийняв відставку мільярдера Ігоря Коломойського з посади губернатора Дніпропетровської області.

Повідомлення про це з'явилося в середу на офіційному сайті президента.

Раніше озброєні люди, які, на думку низки законодавців, пов'язані з олігархом, здійснили наліт на офіс державної нафтової компанії.

Коломойський опинився в центрі політичного скандалу, після того як 19 березня люди в масках на короткий час проникли в офіс компанії «Укртранснафта». Раніше в поспіху був зміщений директор компанії, який є союзником Коломойського.

Коломойський є банківським, енергетичним та медіа-магнатом зі статком у 1,8 мільярда доларів за минулорічними оцінками журналу Forbes.

В якості губернатора Дніпропетровської області він був цінним союзником центрального уряду, який фінансував добровольчі батальйони, які брали участь у боротьбі з проросійськими сепаратистами.

Проте в повідомленні на сайті Порошенка говориться, що Коломойський був відправлений у відставку за власним проханням, яке він висловив президенту в ході зустрічі з ним увечері у вівторок.

Деякі депутати Верховної Ради, незадоволені впливом українського олігарха, наполегливо вимагали від Порошенка звільнити Коломойського після нічного нальоту на офіси компанії «Укртранснафта» 19 березня. Тоді на місці подій з'явився сам магнат, який обрушився з лайкою на журналістів.

Це було важке рішення для Порошенка, який в умовах збереження крихкого припинення вогню намагається перехопити дипломатичну ініціативу в кризовій ситуації на сході країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG