Спеціальні потреби

Кожен третій американець каже, що не робитиме щеплення від коронавірусу - опитування Gallup


На фото: президент США Дональд Трамп відвідує одне із підприємств, які працюють над розробкою вакцини від коронавірусу у липні
На фото: президент США Дональд Трамп відвідує одне із підприємств, які працюють над розробкою вакцини від коронавірусу у липні

35% американців не стали би отримувати безкоштовну погоджену урядом США вакцину проти коронавірусу, якби вона була доступна вже сьогодні. Такими є дані опитування проведеного поважною соціологічною службою Gallup. Результати опитування, серед іншого, вказують, що республіканці менш схильні до вакцинації, ніж демократи. Окрім того 4 із 10 американців різних рас, крім білої, заявляють, що не стали би вакцинуватись.

Дані опитування накладаються на стурбованість у США, інших країнах світу, з приводу дезінформації щодо вакцин.

Як відзначують у Gallup, 65% американців заявляють, що зробили би щеплення.

Соціологічна служба також вказує, що думку щодо вакцинації, як і загалом ставлення до коронавірусу корелються із політичними уподобаннями респондентів.

"81% демократів бажають вакцинуватись просто зараз, якби була доступа безкоштовна, погоджена урядом вакцина. При цьому до цього готові 59% незалежних виборців та і лише менше половини республіканців - 47%", - відзначає публікація Gallup.

За даними університету Джонса Гопкінса, станом та 7 серпня, у США налічується понад 4 мільйони 888 тисяч випадків захворювання на коронавірус, та понад 160 тисяч пов'язаних із коронавірусом смертей.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що вакцина проти коронавірусу може бути доступна ще до виборів президента Сполучених Штатів Америки, які мають відбутися 3 листопада 2020-го року.

Критики назвали заяву президента США безвідповідальною, мотивуючи таку оцінку тим, що інші американці чиновники вважають, що отримання та поширення вакцини у США займе більше часу. Водночас лідер республіканців у Палаті представників Конгресу США відзначив зусилля Трампа спрямовані на прискорення розробки та поширення вакцини.

За словами Ентоні Фаучі провідного вірусолога США, країна найбільше у світі постраждала через коронавірус.

Опитування Gallup вказує, що уряду, лідерам громадської думки доведеться докласти зусиль, щоб переконати скептиків у тому, щоб скористатись перевагами вакцини. У соціологічній службі вказують на те, що у минумлому, наприклад, частина американців скептично ставились до переваг вакцини від поліомієліту. У 1954-му році лише 60% американців заявили, що скористались би вакциною від поліомієліту, яка на той час була новою.

Дивіться також: Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?

Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

XS
SM
MD
LG