Спеціальні потреби

Трамп: вакцина від коронавірусу може з'явитися у США до виборів


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Урядові експерти дають менш оптимістичні прогнози

Президент США Дональд Трамп заявив у четвер, що вакцина від коронавірусу, можливо, з'явиться у країні ще до президентських виборів, що відбудуться в листопаді. Це набагато більш оптимістичний прогноз, ніж дають урядові експерти в області охорони здоров'я.

Відповідаючи на питання про терміни готовності вакцини в інтерв'ю радіоведучому Джеральд Рівера, Трамп сказав: «До кінця року, а можливо, і набагато раніше».

«До 3 листопада?» - уточнив ведучий. «У деяких випадках, можливо, і раніше, але приблизно до цього часу», - відповів президент.

У відповідь на заяву президента США, деякі критики заявили, що вона, мовляв, є спробою підвищити популярність серед виборців

Президент США також заявив, що "підштовхує всіх" у питанні розробки вакцини.

Як відзначає видання The Hill, головний інфекціоніст адміністрації США заявляв, що вакцина імовірно буде готова до кінця 2020-го року, або на початку 2021. При цьому, він та інші експерти попереджали, що для розповсюдження вакцини знадобиться дякий час.

У відповідь на заяву президента США, деякі критики заявили, що вона, мовляв, є спробою підвищити популярність серед виборців.

"Трамп бреше, коли каже, що "можливо" вакцина буде доступна до дня виборів. Його власні чиновники сказали, що цього не буде. Доктор Фаучі заявляв, що вакцини "не буде у широкому доступі" для громадськості раніше, ніж на початку 2021-го року", - пише продюсер каналу MSNBC Кайл Гріффін.

Досягнення президента Трампа у ході операції "Космічна швидкість" ще довго будуть досліджувати у майбутньому. 14 можливих вакцин вже проходять поглиблене випробування - всі з них будуть створені та вироблені тут у США
Кевін Маккарті

Як повідомляється, президент США у четвер заявив, що розробка вакцини "не зашкодить" його шансам на переобрання.

Журналістка каналу NBC також вказує на невідповідність заяви Трампа словам чиновників США.

Між тим раніше лідер республіканської меншості у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті високо оцінив зусилля президента США щодо розробки вакцини проти коронавірусу.

"Досягнення президента Трампа у ході операції "Космічна швидкість" (Operation Warpspeed це урядова програма пришвидшеної розробки та поширення вакцини від коронавірусу - прим. ГА) ще довго будуть досліджувати у майбутньому. 14 можливих вакцин вже проходять поглиблене випробування - всі з них будуть створені та вироблені тут у США", - заявив законодавець.

Маккарті відзначив, що підходи президента США вже приносять результат.

Станом на 6-те серпня, за даними Університету Джонса Гопкінса, у США налічується понад 4 мільйонри 830 тисяч випадків захворювання на коронавірус та понад 158 тисяч пов'язаних із хворобою смертей.

Дивіться також: Ключові тези слухання кандидата на посаду посла США в Україні Кіта Дейтона

Ключові тези слухання кандидата на посаду посла США в Україні Кіта Дейтона. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

XS
SM
MD
LG