Спеціальні потреби

Рада Безпеки занепокоєна збільшенням напруження на Корейському півострові


Рада Безпеки ООН висловила глибоке занепокоєння з приводу збільшення напруження на Корейському півострові після затоплення у березні південнокорейського корвету, в результаті чого загинуло 46 моряків.

В опублікованій у понеділок заяві Рада Безпеки ООН закликала обидві країни стримуватися від дій, які могли б ще більше загострити напруженість. Заяву оприлюднено після окремих доповідей членам Ради Безпеки представниками обох корейських держав.

Рада Безпеки заявила, що вона вестиме консультації в справі інциденту.

Після своєї доповіді, Південна Корея заявила, що вона розраховує на те, що Рада Безпеки вдасться до «своєчасних і відповідних» кроків щодо затоплення її корабля. Південна Корея представила, як сказано, дальші докази того, що це північнокорейський підводний човен знищив торпедою корвет «Чхонан» 26 березня.

Південнокорейські офіційні особи представили відеозапис, на якому показано частини торпеди, які вдалося знайти, включно з частинами двох пропелерів і двигуна.

Північна Корея і далі заперечує будь-яку причетність до затоплення корабля. Вона відкинула результати міжнародного розслідування, в якому зроблено висновок, що відповідальність несе Пхеньян, кажучи, що вона стала жертвою «обману і шахрайства».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG