Спеціальні потреби

Віце-президент CША мав зустріч з президентом Південної Кореї


Віце-президент Джозеф Байден і президент Південної Кореї Пак Кин Хе
Віце-президент Джозеф Байден і президент Південної Кореї Пак Кин Хе
Віце-президент США Джозеф Байден мав зустріч з президентом Південної Кореї Пак Кин Хе. Сеул – остання зупинка в його подорожі країнами Азії, в центрі якої була напруженість з приводу проголошеної Китаєм зони безпеки у районі спірних островів.

У п’ятницю Байден сказав у Синьому домі (президентській резиденції) в Сеулі, що не повинно бути сумнівів щодо відданості Вашингтона справі збереження балансу в регіоні. На прес-конференції він сказав репортерам, що «Сполучені Штати ніколи не кажуть чогось, чого не роблять».

Під час робочого обіду президент Пак Кин Хе згадала про регіональні питання, включно з територіальними суперечками з Китаєм, загрозою з боку Північної Кореї і дипломатичним напруженням з Японією.

Байден прибув до Сеула з Пекіна, де він сказав, що китайська зона ППО створила «значне побоювання» у регіоні.

Сполучені Штати, Японія і Південна Корея відкинули нову повітряну зону у Східнокитайському морі.

Китай твердить, що зона відповідає міжнародному праву, і що Сполучені Штати повинні «об’єктивно й справедливо поставитись» до цієї справи.

У четвер Байден сказав групі американських бізнесменів у Пекіні, що він дуже відкрито говорив про цю справу з президентом Китаю Сі Цзяньпіном. Однак він додав, що конфлікт між Пекіном і Вашингтоном не є неминучим, незважаючи на принагідні непорозуміння.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG