Спеціальні потреби

Байден: США «глибоко занепокоєні» з приводу китайської зони ППО


Віце-президент Джозеф Байден (л) і прем’єр-міністр Сіндзо Абе
Віце-президент Джозеф Байден (л) і прем’єр-міністр Сіндзо Абе
Віце-президент Джозеф Байден заявив, що Сполучені Штати «глибоко занепокоєні» з приводу недавно проголошеної Китаєм зони безпеки ППО. Таку заяву він зробив у вівторок під час зустрічі з японськими лідерами в Токіо.

Виступаючи разом з прем’єр-міністром Сіндзо Абе, Байден назвав китайську зону у Східнокитайському морі «спробою змінити статус кво в односторонньому порядку». За його словами, це «збільшило напруження в регіоні, а також ризик випадковості й прорахунку».

Байден сказав, що він обговорював це питання з прем’єр-міністром Абе і що має намір дуже конкретно і прямо порушити його наприкінці цього тижня під час зустрічі з китайськими лідерами в Пекіні.

Минулого місяця Китай встановив зону безпеки ППО, яка простягається над островами, що належать Японії, яка є союзником США, але на які також Китай висуває претензії. Вона вимагає, щоб усі літаки, перед тим, як увійти в зону, передали китайській стороні інформацію про свої плани щодо польоту.

Байден заявив, що цей крок підкреслює потребу, щоб Китай і Японія встановили заходи для розв’язки кризи і збільшення довір’я для зменшення напруження.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG