Спеціальні потреби

Янукович створив умови для свого політичного фіаско - експерт "Дому свободи"


Відмова українського уряду від зближення з ЄС викликає у Домі Свободи велике занепокоєння
У Домі Свободи вважають, що головне протистояння в Україні відбувається у площі боротьби за цінності поваги до прав людини та демократії, яких прагнуть протестуючі на вулицях українських міст.

Сузан Корк відповідає у правозахисній організації Дім Свободи за Євразійський регіон. За її словами, Україна займає в її серці особливе місце, оскільки займатися програмами демократичного розвитку у регіоні її надихнула Помаранчева революція. У Домі Свободи, каже вона, вражені масовою відповіддю українців на рішення уряду зупинити підготовку до підписання Угоди з ЄС:

«Нас дуже надихнуло те, що сотні тисяч людей вийшли на вулиці, аби боротися за краще майбутнє своєї країни. Це те, що мене вражає в українцях, – вони готові боротися за своє майбутнє».

Відмова українського уряду від зближення з ЄС викликає у Домі Свободи велике занепокоєння. Директор євразійських програм Дому Свободи Сузан Корк продовжує:

«Дім Свободи вважає, що Україна втрачає велику можливість. Демократичні прагнення людей, уся робота, яка пішла на підготовку підписання Угоди про асоціацію з ЄС – від усього цього зараз відмовляються».

Янукович створив свою власну кризу. Він перетворив Тимошенко на мученицю, підняв статус її питання, одночасно заграючи з Росією
Корк вважає, що в цій ситуації може програти не лише українське громадянське суспільство, а й російське. Адже йому продемонстрували, що західний світ не може протистояти натиску з боку російської влади. І це стало можливим, говорить вона, через невдалі політичні маневри президента Януковича:

«Я думаю, що він створив умови для свого політичного фіаско. Може йому здавалося, що він може безконечно грати в політичні ігри – грати на різниці в позиціях ЄС та Росії. Багато людей в його уряді та багато великих підприємців бачать майбутнє України з Європою, а не з Росією. Він створив свою власну кризу. Він перетворив Тимошенко на мученицю, підняв статус її питання, одночасно заграючи з Росією. Він поставив себе у дуже складну політичну ситуацію, у тому числі послабивши свою позицію по відношенню до Росії».

У США вже відбулось 8 Євромайданів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
За словами Корк, Європейський Союз зробив все що міг, аби підписати Угоду про асоціацію з Україною:

«Я думаю, що ЄС був навіть занадто гнучким з Україною. Підписання угоди з ЄС вимагало здійснення чималої кількості кроків, задоволення певних умов. Євросоюз має право бути розчарованим Україною. Він вклав багато часу та зусиль в цю країну і тепер Україна відмовляється в останній момент від чогось, чого хочуть люди, які вийшли на протести, щоб заявити про свої бажання!»

У Домі Свободи все ще сподіваються, що відмова від продовження процесу євроінтеграції не є остаточним рішенням, і що українці продовжуватимуть йти шляхом до європейських цінностей, поваги до прав людини та демократії. Особисто, Сузан Корк сподівається, що Україна знову, як і дев’ять років тому, стане позитивним зразком для пострадянського регіону.

 • 16x9 Image

  Тетяна Ворожко

  Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

 • 16x9 Image

  Олексій Кузьменко

  Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG