Спеціальні потреби

Байден: запроваджена КНР зона ППО викликає «занепокоєння»


Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що новопроголошена Китаєм зона протиповітряної оборони в Східнокитайському морі викликала «значне занепокоєння» в регіоні.

У розмові з групою лідерів ділових кіл США у Пекіні у четвер, Байден сказав, що про цю справу він говорив відверто під час своїх переговорів з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Проте американський віце-президент зазначив, що конфлікт між Пекіном і Вашингтоном не є неминучим, незважаючи на розбіжності у поглядах, які інколи трапляються.

У середу Байден і Сі Цзіньпін провели п’ятигодинні переговори, в ході яких віце-президент США сказав, що він висловив «тверду позицію і сподівання» Вашингтона щодо зони ППО.

За повідомленням МЗС Китаю, пан Сі сказав Байдену, що зона відповідає міжнародним законам і, що США слід ставитися до неї «об’єктивно і справедливо».

США не визнають запровадженої Китаєм у листопаді розпізавальної зони ППО, яка включає територію, на яку претендує союзник США - Японія.

Після зустрічі у четвер з китайським прем’єром Лі Кецяном Байден поїхав до Південної Кореї, яка також виступає проти китайської зони ППО. Сеул - остання зупинка в ході тижневого турне віце-президента США країнами Азії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG