Спеціальні потреби

Австралійські коали під загрозою вимирання


У австралійських коал виявлено інфекцію, що нагадує Синдром набутого імунодефіциту людини. Це викликає побоювання, що без негайного втручання коали – симпатичні звірятка, що часто служать живим символом п’ятого континенту - зникнуть з лиця Землі.

У коали виявили хломідії – бактерії, які передаються статевим шляхом. Лікарі побоюються, що це переросте у вірус, подібний на СНІД. Як каже доктор Джон Генґер, між людським і коалячим СНІДОМ є багато спільного. На пацієнта чекає довгий і болючий занепад стану здоров’я.

Синдром імунодефіциту у коал підриває стійкість цих звірят до інфекцій. Доктор Джон Генґер є науковцем, що відкрив вірус. За його словами, хвороби становлять серйозну загрозу коалам, особливо через знищення їх природних місць існування.

У зв`язку із скороченням популяції коал уряд минулого року запровадив національну стратегію захисту коал. Доктор Боб Бітон очолює наукову Комісію у справах загрожених видів фауни, яка оцінює ситуацію.

«Ми виявили досить високий рівень захворюваності коал в районах, де популяції існують в не найкращих умовах. А от загальну ситуацію ми ще з`ясовуємо».

Але за деякими підрахунками, ситуація настільки серйозна, що популяція коал скоротилась до 43 тисяч із 100 тисяч ще 6 років тому. Якщо так триватиме - коали вимруть за 30 років.

Як зазначається у звіті Фонду австралійських коал, втрата цих тварин може обійтись економіці країни в мільярд доларів США щорічних прибутків від туризму.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG