Спеціальні потреби

У Харкові з’явиться американська ядерна установка


У Харкові з’явиться американська ядерна установка
У Харкові з’явиться американська ядерна установка

У Харківському фізико-технічному інституті (ХФТІ) з’явиться нова ядерна установка задля науково-дослідницьких робіт у сфері ядерної фізики. Ця установка є спільним проектом Аргонської національної лабораторії США та харківських учених.

Другий заступник державного секретаря США Деніел Рассел під час перебування в Україні присвятив поїздку і обговоренню цього проекту.

«У нас залишається ще дуже багато роботи, щоб створити формальні рамки для цього співробітництва, але я оптимістично налаштований, і сподіваюся, що ми зробимо все, як і було заплановано згідно з графіком», – зазначив Деніел Рассел на зустрічі із керівництвом Харківської області.

У свою чергу перший заступник Харківської обласної держадміністрації Володимир Бабаєв заявив:

«Нам дуже приємно, що наша потужна науково-дослідна проектна установа Харківський фізико-технічний інститут сьогодні має можливість вийти на рівень кращих світових підприємств у галузі атомної енергетики. Ми сподіваємося, що ця співпраця принесе користь обом країнам і стане показовим прикладом спільної роботи».

Ядерна установка матиме назву «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується електронним прискорювачем», про створення якої країни домовились під час Вашингтонського саміту з ядерної безпеки у квітні 2010 року. Частиною американсько-українських домовленостей стало забезпечення можливості продовження науково-дослідницьких робіт у сфері ядерної фізики та побудова задля цієї мети на базі ХФТІ нової високотехнологічної ядерної установки.

30 квітня в інституті відбудуться громадські слухання з приводу побудови ядерної установки.

XS
SM
MD
LG