Спеціальні потреби

Керрі прибув з несподіваним візитом до Сомалі


Держсекретар Джон Керрі зустрічається з президентом і прем’єр-міністром Сомалі в аеропорту Могадішо
Держсекретар Джон Керрі зустрічається з президентом і прем’єр-міністром Сомалі в аеропорту Могадішо

Держсекретар США Джон Керрі прибув з несподіваним візитом до Сомалі, щоб підтримати досягнення уряду країни і подякувати країнам регіону за їх внесок у миротворчу місію Африканського союзу в Сомалі (АМІСОМ).

У вівторок Керрі прибув в Могадішо для переговорів з президентом Сомалі Гасаном Шейхом Махмудом і прем’єр-міністром Омаром Абдірашид Алі Шармарке.

У ході свого короткого візиту він також планує зустрітися з президентами трьох країн регіону і представниками однієї з організацій громадянського суспільства.

Високопоставлений представник Держдепартаменту зазначив, що це перший візит чинного держсекретаря в Сомалі. Його метою є обміркувати питання співпраці у сфері безпеки і проведення реформ перед запланованими на 2016 рік виборами. Керрі висловив надію, що в Сомалі буде зроблено дальший поступ щодо безпеки.

«Думаю, візит стане потужним сигналом "Аш-Шабаб", що ми не будемо відвертатися від сомалійського народу і будемо продовжувати працювати з Сомалі, поки не буде покінчено з терором угруповання "Аш-Шабаб"», – сказав він.

В інтерв’ю «Голосу Америки» президент Махмуд назвав «Аш-Шабаб» «ворогом, у якого немає гідності».

Він виступив із цією заявою незабаром після того, як у квітні сомалійське угруповання бойовиків напала на місто Гарісса, в результаті чого було вбито 147 осіб.

Керрі прибув до Сомалі з Кенії, де він обговорював питання боротьби з тероризмом з лідерами країни. Кенія входить до числа країн, які направили своїх військових для участі в миротворчій місії Африканського союзу в Сомалі.

XS
SM
MD
LG