Спеціальні потреби

Барак Обама відвідає Кенію


Президент Барак Обама
Президент Барак Обама

У понеділок Білий дім оголосив про те, що в липні президент Обама відправиться з візитом до Кенії – країни, де народився його батько.

Цей візит буде четвертим візитом Обами до Африки на південь від Сахари і першим візитом до Кенії з 2008 року, коли він був обраний президентом. Серж Юнду – колишній фахівець зі зв’язків з громадськістю з Африканського центру стратегічних досліджень при Університеті національної оборони – вважає, що візит Обами до Кенії має особливе значення.

«Кенійці ставляться до цього як до його повернення додому, – підкреслює експерт. – Всією Африці це переконливо демонструє, що цей континент дорогий серцю президента Обами».

За словами Юнду, багато африканців не могли зрозуміти, чому президент Обама досі не побував у Кенії.

«Пора їм пояснити, що це не африканський президент США, а американський президент, батько якого – так вже вийшло – був африканцем. А він прийшов до влади в такий складний час, коли у нас тут були фінансова криза і криза охорони здоров’я, та ще дві війни, так що спочатку потрібно було займатися всім цим».

Звістка про приїзд американського президента дуже порадувала багатьох, у тому числі Вікторію Малова, що вивчає міжнародні відносини в Американському міжнародному університеті в Кенії. За її словами, важко переоцінити значення візиту першого американського президента з кенійськими країнами на землю своїх предків.

Разом з тим, продовжує Малова, їй цікаво, як поведе себе кенійський уряд, враховуючи часом непрості відносини між двома країнами.

«Ми бачимо, що Обама раптом дуже помітно змінив тон. Тепер він раптом хоче поліпшити свої відносини, відносини його країни з Кенією. І це дуже важливий момент. Він, нарешті, потисне руку Угуру Кеньятти. Всі ми знаємо, як американський уряд завжди виражав занепокоєння з приводу різних проблем, у тому числі пов’язаних з МКС, і ми знаємо їхню позицію».

Сполучені Штати досить прохолодно сприйняли перемогу Кеньятти на виборах 2013 року, оскільки Міжнародний кримінальний суд звинуватив кенійського президента у скоєнні злочинів проти людства. Торік МУС зняв ці звинувачення з кенійського лідера.

Малова сподівається, що візит президента Обами сприятиме деяким змінам в політиці США по відношенню до Кенії.

«Я дуже хочу, щоб цей візит відбувся, і щоб він врегулював всі проблеми, зокрема, пов’язані з рекомендаціями, які застерігають проти відвідання Кенії, оскільки вони серйозно впливають на індустрію туризму. Я дуже хотіла б, щоб уряд США змінило тон. І, по-друге, я хочу, щоб цей візит дозволив виробити якісь ідеї про те, як вирішити поставлені перед нами проблеми безпеки, оскільки Кенії доводиться мати справу не тільки з глобальними проблемами безпеки, але також з Сомалі та іншими сусідами».

Перебуваючи в Кенії, президент Обама має взяти участь у Глобальному саміті з проблем підприємництва. У цьому форумі беруть участь представники ділового співтовариства, міжнародних організацій та національних урядів. Цього року він вперше проводитиметься в Африці на південь від Сахари.

Як повідомили з Білого дому, поки невідомо, чи збирається президент зустрітися зі своїми родичами, що живуть в Кенії, в тому числі з бабусею і дядьком, які нещодавно побували в США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG