Спеціальні потреби

Ізраїль шпигував на ядерних переговорах з Іраном - WSJ


Джон Керрі у Лозанні, де проходили іранські ядерні переговори.

Для отримання секретної інформації про хід переговорів з Іраном використовувалися прослуховування і відомості від конфіденційних джерел в США і Європі.

Ізраїльські спецслужби пильно стежили за ходом тривалих переговорів щодо ядерної програми Ірану, повідомляє видання Wall Street Journal. Метою стеження було отримання секретної інформації, щоб зірвати потенційну угоду між «шісткою» країн і Тегераном.

Газета повідомляє, що для отримання секретної інформації використовувалися прослуховування і відомості від конфіденційних джерел в США і Європі. В Ізраїлі заперечують факт шпигунства проти американців і стверджують, що відомості були отримані шляхом стеження за іранськими лідерами, які були обізнані з ходом переговорів.

Дипломати та експерти з Ірану, США, Великобританії, Китаю, Франції, Росії та Німеччини намагаються укласти угоду, яка втримає Іран від створення ядерної зброї в обмін на послаблення економічних санкцій. Сторони погодилися зберігати деталі переговорів в секреті, щоб послабити вплив зовнішніх факторів на результат.

Незважаючи на секретність, представники Ізраїлю неодноразово робили заяви про те, що потенційна угода не зможе зупинити Іран у виготовленні ядерної зброї.

Високопоставлені представники адміністрації США, в тому числі президент Барак Обама і державний секретар Джон Керрі, застерегли від втручань ззовні, наполягаючи на тому, щоб переговорний процес проходив без упереджень, пов'язаних з кінцевим результатом.

Напруженість у відносинах між адміністрацією США і владою Ізраїлю загострилася на початку місяця, коли ізраїльський прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив на спільному засіданні обох палат американського Конгресу, закликавши законодавців не укладати з Тегераном домовленостей на нинішніх умовах.

Нетаньягу виступив у Конгресі на запрошення спікера Палати представників Джона Бейнера, що суперечило дипломатичному протоколу і йшло врозріз із практикою Білого дому.

XS
SM
MD
LG