Спеціальні потреби

Директор ЦРУ: Іран усвідомлює значення угоди щодо ядерної програми


Директор ЦРУ Джон Бреннан

Іран знає, що йому доведеться зіткнутися з «серйозними наслідками», якщо він спробує створити ядерну зброю, заявив директор Центрального розвідувального управління Джон Бреннан.

У неділю, виступаючи в програмі Fox News Sunday, Бреннан відзначив, що, на його думку, Іран усвідомлює, що станеться, якщо в країні будуть зроблені спроби створення ядерної зброї. Директор ЦРУ висловив упевненість у тому, що можливості американських розвідувальних служб досить широкі, і що Сполучені Штати розуміють, до чого може призвести розвиток іранської ядерної програми.

Джон Бреннан виступив наступного дня після того, як держсекретар США Джон Керрі зустрівся в Європі зі своїми європейськими колегами в час перерви в ядерних переговорах з Іраном.

У Лондоні Керрі і міністри закордонних справ Великобританії, Франції та Німеччини зазначили, що, хоча з основних питань досягнутий значний прогрес, то з ряду важливих проблем сторонам поки не вдалося дійти угоди. Вони закликали Іран ухвалити непрості рішення, заявивши, що не можуть підписати угоду, яка не є «комплексним, довговічним і піддається контролю».

Перед початком переговорів держсекретар Керрі заявив, що «фундаментальні рішення повинні бути прийняті вже зараз». За його словами, ухвалення цих рішень не стане простіше, якщо його відкласти на майбутнє.

В інтерв’ю, опублікованому в суботу Huffington Post, президент Обама сказав, що проблема полягає в тому, чи готовий Іран продемонструвати світові, що він не розробляє ядерну зброю.

«Чесно кажучи, поки вони не пішли на поступки, які, я думаю, можуть бути необхідними для укладення остаточної угоди. Однак зрушення є, так що надія зберігається», – зазначив президент.

Переговори мають поновитися на цьому тижні в Лозанні. У них візьмуть участь дипломати з Росії та Китаю, які також входять до групи «п’ять плюс один».

У суботу президент Ірану Гасан Роугані визнав, що розбіжності зберігаються, але зазначив, що «немає нічого, чого не можна було б врегулювати».

У своєму посланні іранському народу з нагоди Новрузу Роугані підкреслив, що іноземні держави засвоїли, що з Іраном краще розмовляти з «повагою», а не мовою «погроз і санкцій».

Сторони встановили дату, до якої необхідно укласти угоду, – 31 березня.

Відповідно до цієї угоди Іран повинен обмежити масштаби збагачення урану, щоб позбутися можливості створити ядерну зброю. У свою чергу, світові держави обіцяли скасувати санкції, що завдають серйозної шкоди іранській економіці. Іранська сторона продовжує стверджувати, що не збирається створювати ядерну зброю, і що ядерна програма Ірану носить виключно мирний характер.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG