Спеціальні потреби

Керрі: Лист сенаторів може підірвати хиткий переговорний процес з Іраном


Джон Керрі
Джон Керрі

У неділю, державний секретар США Джон Керрі поновить переговори зі своїм іранським колегою стосовно ядерної програми Ірану. Виступаючи в Єгипті на інвестиційній конференції Керрі зазначив, що поки не зрозуміло, який вплив на хід переговорів матиме лист надісланий американськими сенаторами лідерам Ірану.

У понеділок, 47 законодавців-республіканців написали відкритого листа в якому погрозили, що домовленість досягнута зараз, може бути скасована наступним президентом Сполучених Штатів, а Конгрес може ще раніше видозмінити договір. Республіканці, які контролюють обидві палати Конгресу США, називають запропоновану угоду недосконалою, і вважають, що поступки на які йде Іран, не заслуговують на негайне зняття санкцій.

Верховний духовний лідер Ірану Аятола Хаменеї піддав гострій критиці лист сенаторів. Він охарактеризував його, як ніж у спину переговорному процесу.

На погляд Джона Керрі, непрошена ініціатива членів Конгресу може мати руйнівний ефект на хиткий переговорний процес. Він назвав дії сенаторів втручанням у справи дипломатів, що підривають авторитет уряду США на міжнародній арені. Державний секретар зазначив, що незважаючи на прогрес у переговорах, між сторонами залишається багато непорозумінь.

Сполучені Штати, разом з Великобританією, Китаєм, Францією, Німеччиною та Росією намагаються до кінця березня досягти угоду про зупинки ядерних розробок Ірану в обмін на скасування санкцій проти цієї країни. Укладення угоди вже неодноразово відкладалася на довгій термін.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG