Спеціальні потреби

Сенат закликав Обаму прискорити вирішення питання про надання Україні зброї


Сенатор Рон Джонсон

Сенат США офіційно засудив січневий артилерійський обстріл сепаратистами українського портового міста Маріуполь і закликав президента Барака Обаму прискорити вирішення питання про постачання летальної оборонної зброї Україні.

Білий дім вже протягом декількох тижнів каже, що розглядає таку можливість, але остаточне рішення поки що не прийнято.

У резолюції, яку одноголосно підтримала верхня палата Конгресу США цього тижня, вказується, що 24 січня Маріуполь зазнав ракетного обстрілу з території Донецької області, яка контролюється сепаратистами. В результаті атаки 30 мирних мешканців загинули, 102 людини отримали поранення.

«Сенат засуджує атаку на Маріуполь бунтівниками, які користуються підтримкою Росії», - йдеться у резолюції, яка була внесена сенатором-республіканцем від штату Вісконсин Роном Джонсоном і має рекомендаційний характер.

Документ закликає президента «приділити пріоритетну увагу і прискорити поставку летальної і нелетальної військової допомоги Україні, що відповідає національним інтересам і політиці Сполучених Штатів і було санкціоновано "Актом на підтримку свободи в Україні - 2014"».

Резолюція закликає Росію «негайно припинити підтримку бунтівників у Східній Україні, дозволити Україні відновити контроль над її міжнародно визнаними кордонами і покласти край російській військовій присутності в Східній Україні».

У ній також міститься заклик до європейських країн посилити економічний тиск на Москву, щоб змусити її переглянути політику щодо України.

Після схвалення резолюції сенатор Джонсон зробив заяву, в якій нагадав, що президент України Петро Порошенко вже звертався з проханням до Сполучених Штатів про надання військової допомоги.

«Абсолютно необхідно, щоб президент Обама приділив пріоритетну увагу і прискорив поставку оборонної летальної і нелетальної військової допомоги Україні у світлі січневих атак бунтівників, що користуються підтримкою Росії, проти цивільного населення Маріуполя, - заявив він. - Тепер адміністрація повинна відреагувати, надавши Україні те, чого вони так гостро потребують».

У резолюції особливо зазначено, що ніщо в ній не повинно тлумачитися як повноваження щодо використання американських військових сил або оголошення війни.

У понеділок Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила власну резолюцію, що закликає президента Барака Обаму надати летальну зброю Україні для захисту її суверенітету в боротьбі з проросійськими сепаратистами.

Президент Росії Володимир Путін заперечує, що Москва постачає зброю сепаратистам у війні на сході України, яка почалася в квітні минулого року, після того як Росія анексувала український Крим.

У Державному департаменті кажуть, що представники адміністрації Обами обговорюють можливість надання летальної допомоги Україні, але хочуть побачити, чи будуть дотримуватися угоди, що стали основою для лютневого припинення вогню.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG