Спеціальні потреби

Сомалійське угруповання здійснило атаку на університет у Кенії


Студенти університету, на який ісламісти здійснили атаку

Бойовики сомалійського угруповання аль-Шабаб провели атаку на університет у місті Гарісса (Garissa University) у північно-східному районі Кенії неподалік кордону з Сомалі. За повідомленням, щонайменше 70 людей загинуло і що 65 поранених перевезено до лікарень.

Екстремісти здійснили атаку на університетське містечко незабором після п’ятої години ранку і, згідно з поліцією, відкрили «неперебірливий вогонь».

Міністерство внутрішніх справ Кенії заявило в четвер, що застрелено двох нападників. Після того антитерористичну операцію значно посилено. Протягом кількох годин університет був закритий, тоді як сили безпеки намагалися усунути з його території нападників. Вважається, що в одному з будинків нападники і далі утримують заручників.

Кенійське агентство з надзвичайних ситуацій повідомляє, що невідома доля багатьох студентів.

Невідомо також, скільки було нападників. Представник Міністерства внутрішніх справ заявив, що сили безпеки заблокували нападників в одному з будинків.

У четвер вранці, вже через кілька годин після початку атаки угруповання аль-Шабаб взяло на себе відповідальність за неї. У заяві ісламістське угруповання підтвердило, що атака є відплатою за перебування кенійських військ на території Сомалі.

Очевидці кажуть, що нападники допитували студентів і ставили їм запитання, чи вони християни, чи мусульмани. Представник ісламістів заявив, що бойовики утримують заручниками лише християн, тоді як звільнили всіх мусульман.

Інший представнтик заявив Французькому агентству новин, що завданням ісламістів є «вбити всіх, хто виступає проти угруповання аль-Шабаб».

Кореспондент «Голосу Америки» повідомляє з місця події, що в район інциденту скеровано танки і що планується операцію звільнення заручників.

XS
SM
MD
LG