Спеціальні потреби

У Кенії національна жалоба – продовжуються розшуки терориста з угруповання аль-Шабаб


Після атаки терористів аль-Шабаб

Мешканці Кенії в жалобі після того, як у результаті цілоденної облоги екстремістами угруповання аль-Шабаб університету у східному районі країни загинуло 147 людей разом з чотирма нападниками.

Кенійський уряд встановив винагороду на суму 220 тисяч доларів за інформацію про ще одного члена аль-Шабаб, причетного до атаки – Мохаммеда Мохамуда Куно, який уже є в урядовому списку розшукуваних. Його запідозрюють у тому, що він є керівником зовнішніх операцій цього угруповання, скерованих проти Кенії. Він також відомий як Гамадгере або Дулядайна.

Куно розшукують для проведення допитів про атаку на університет у місті Гарісса, де в четвер перед світанком нападники атакували гуртожитки. Сили безпеки вели перестрілку з екстремістами протягом 15 годин. Вони врятували понад 500 студентів.

Угруповання аль-Шабаб заявило, що атака була відплатою за участь кенійських військ у військових операціях в Сомалі, де базоване це ісламістське угруповання.

Президент Сомалі Гассан Шейх Мохамуд закликав до більшого співробітництва з Кенією у сфері безпеки, а також висловив співчуття родинам загиблих у результаті атаки, яку він назвав «варварською». Він сказав у п’ятницю, що вбивство вказує на потребу усунення «небезпеки» угруповання аль-Шабаб з регіону.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG