Спеціальні потреби

Президент Афганістану Карзай зустрівся із своїм китайським колегою


Візит президента Афганістану Гаміда Карзая до Китаю має на меті зміцнити політичні й економічні зв’язки між обома сусідніми країнами.

Візит президента Афганістану Гаміда Карзая до Китаю має на меті зміцнити політичні й економічні зв’язки між обома сусідніми країнами.

Президент Гу Цзіньтао зустрівся із президентом Карзаєм у Пекіні. Головна увага цього візиту буде зосереджена, як гадають, на питаннях стабільності, безпеки та інвестиційних можливостях.

Перш за все, Карзай хоче отримати підтримку Китаю у зусиллях приборкання насильства, яке не вщухає в Афганістані. Пекін особливо занепокоєний діями мусульманських екстремістів в цій країні. Він припускає, що сепаратисти з крайнє західного Сіньцьзян-Уйгурського автономного регіону Китаю проходять вишкіл і знаходять пристанище на афганській території.

Речник китайського міністерства закордонних справ Цинь Ган сказав цими днями, що миролюбний і стабільний Афганістан був би добрим сусідом Китаю. Пекін усвідомлює, зазначив він, що Афганістан стоїть перед викликами мирної відбудови країни і китайці наміряні активно допомагати для встановлення миру в цій розтерзаній війною країні. Китай буде допомагати афганцям у міру своїх можливостей, додав цей високопосадовець.

Афганське посольство в Пекіні повідомило, що впродовж останніх років Китай дав 180 мільйонів доларів на відбудову Афганістану.

Обидві країни поширюють також взаємні економічні зв’язки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG