Спеціальні потреби

Карантин – нагода нарешті відмовитись від печаток і перейти на цифрові підписи


На фото: Дезінфекція тролейбусу у Києві
На фото: Дезінфекція тролейбусу у Києві

Так вважає президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер. У телефонному інтерв’ю «Голосу Америки» він розповів про особливості ведення бізнесу в умовах карантину

Андрій Гундер – виходець з Лондона. Каже – багато його тамтешніх знайомих хворіють на COVID-19. Колеги, друзі, дружини друзів. А в Україні хворих знайомих нема. «Можливо, якщо ми всі будемо свідомі і чітко витримаємо карантин, нас це лихо не торкнеться в таких масштабах», – висловлює сподівання Андрій.

65% компаній – членів Палати вважають, що не досягнуть бізнес-цілей, які ставили на 2020 рік​

Як він розповів, Американська торгова палата перейшла на дистанційну роботу. «Якщо я думав раніше, що дистанційно це означає менше працювати, то досвід показав, що це сім днів на тиждень, з восьмої ранку до десятої вечора. Але ми вже до цього звикаємо. Повністю перейшли на відеозустрічі, відеонаради онлайн. І багато хто питається – а чому ми раніше цього не зробили?», – зауважив президент Палати.

Гадаю, коли все це пройде, вже після коронавірусу, багато хто буде переосмислювати те, як ми працюємо. І можливо, деякі уроки з цього режиму, який заскочив нас так зненацька, впроваджуватимемо на постійній основі», - каже Гундер.

Голос Америки: Через нинішній жорсткий карантин багато підприємств призупинили роботу, деякі на грані закриття. Як вплинула епідемія на компанії міжнародних інвесторів в Україні, що їх об’єднує Американська торгова палата?

Андрій Гундер: Нещодавно ми провели дослідження, з якого випливає: 65% компаній – членів Палати вважають, що не досягнуть бізнес-цілей, які ставили на 2020 рік. Ми бачимо, що деякі компанії вже закрилися. «Intercontinental» закрився. «Radisson» закрився. «Fairmont» закрився. Ці світові бренди, готелі уже зачинили двері і більше не працюють.

пандемія вплинула на бізнес і впливатиме далі


Однозначно, що пандемія вплинула на бізнес і впливатиме далі. Усі компанії, які мають таку можливість, працюють дистанційно. Дехто залишив невелику частину співробітників на підприємстві; більшість працюють повністю у віддаленому режимі.

Тут питання у тому, щоб все ж таки знайти баланс між необхідністю зберегти здоров’я і тим, щоб економіка продовжувала працювати.

Голос Америки: Чи маєте пропозиції, як втримати цей баланс?

Андрій Гундер
Андрій Гундер

Андрій Гундер: Насамперед, Уряд має чітко з’ясувати, які бізнеси можуть працювати в умовах карантину, а які ні. Тому що спершу урядовці казали про намір скласти списки компаній, які можуть працювати. Згодом – про списки секторів промисловості, які можуть працювати. А зараз кажуть – ні, ми дамо списки тих секторів, які НЕ можуть працювати. Тож поки що тут немає повної ясності.

По-друге, найбільшою проблемою тих компаній, які продовжують працювати, залишається доставка співробітників на роботу. Скажімо, працівники бензозаправок скаржаться на те, що їм дуже важко дістатися на місце праці.

Чому метро не працює ані в Києві, ані в Харкові, ані в Дніпрі, а щоб увійти в маршрутку, треба мати спеціальний дозвіл? Отримати ці дозволи для компаній зараз досить складно.

Причому йдеться навіть про такі компанії, як заводи з виробництва дитячих молочних продуктів. Якщо такі підприємства зупиняться, економіка взагалі стане.

давайте використаємо карантин як нагоду, щоб перейти на цифрові підписи


Ми також наполягаємо на вирішенні проблеми, яка виникла у зв’язку з дистанційною роботою. Підпис, печатка – так звик працювати з документами український бізнес. Ми кажемо: давайте використаємо карантин як нагоду, щоб перейти на цифрові підписи і нарешті відмовитись від печаток. Ми зараз працюєм у віддаленому режимі, то давайте впровадимо цифрові технології XXI століття, щоб було легше везти бізнес!

Голос Америки: Попри труднощі, які переживає сьогодні бізнес, підприємці надають допомогу суспільству в протидії епідемії. Розкажіть про допомогу з боку міжнародних компаній – членів Палати.

Андрій Гундер: Компанії – члени Американської торгової палати в Україні надають фінансову підтримку, засоби захисту, медикаменти.

Кожен допомагає, чим може. Uber таксі запропонувало 10 тисяч безкоштовних поїздок, щоб возити лікарів і медперсонал до лікарень на роботу. Procter & Gamble безоплатно надає миючі засоби самотнім стареньким та людям з інвалідністю. Google перерахував Мінохорони здоров’я сотні тисяч доларів на проведення інформаційної кампанії про коронавірус.

64% компаній – членів Палати готові надавати кошти на боротьбу з коронавірусом


За даними нашого опитування, 64% компаній – членів Палати готові надавати кошти на боротьбу з коронавірусом. Однак виникло питання: кому ці гроші перераховувати. Зараз ми перевіряємо фонди, які зможемо рекомендувати бізнесам як чесні та прозорі, через які надана допомога в повному обсязі надійде тим, хто її найбільше потребує.

Голос Америки: У суботу 28 березня Верховна Рада збирається голосувати за законопроєкти, що мають відкрити Україні шлях до отримання кредиту МВФ. Це, зокрема, «антиколомойський» закон про неможливість скасування націоналізації Приватбанку. Багато хто називає позитивне голосування єдиним шансом уникнути дефолту й отримати кошти на подолання епідемії.

Андрій Гундер: Це зараз завдання номер один. Якщо не буде допомоги МВФ у нинішні дуже скрутні часи, то наслідки будуть швидкі і невтішні. Тому ми закликаємо Верховну Раду прийняти ці законопроєкти. Це буде найкраща допомога для українців, для країни і для економіки держави.

Дивіться також: Плавучий госпіталь ВМС США «USNS Mercy» прибув до Лос-Анджелеса

Плавучий госпіталь ВМС США «USNS Mercy» прибув до Лос-Анджелеса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

XS
SM
MD
LG