Спеціальні потреби

Рівень безробіття у США впав до 9%


Рівень безробіття у США впав до найнижчого за майже два роки рівня, і зараз складає 9%. Втім, за даними Міністерства праці Сполучених Штатів, у січні ринок праці збільшився лише на 36 тисяч робочих місць. Це далеко від прогнозованих 150 тисяч і замало для розвитку економіки, – каже економічний аналітик Ден Арнал:

«36 тисяч робочих місць за один місяць не достатньо, аби крокувати в ногу зі зростанням економіки. Нам потрібно набагато більше місць праці, аби заповнити прогалини, які утворились під час рецесії».

За словами експертів, на ринок праці вплинули снігові шторми, які паралізували життя у багатьох куточках країни. Через складні погодні умови галузь будівництва та транспортування разом втратили понад 70 тисяч робочих місць. Щоправда, втрати у цих ділянках економіки покрили 50 тисяч нових місць праці у виробництві та 30 тисяч у роздрібній торгівлі. У Білому домі розуміють, що хоча рівень безробіття поступово зменшується, темпи його падіння не задовільні, –запевняє економічний радник президента США Астан Ґулсбі:

«Загалом, ми бачимо прогрес, але його темпи повільні і президент це визнає. Ми повинні пришвидшити процес повернення людей на роботу».

Хоча загалом по країні середній рівень безробіття впав до 9%, у деяких штатах суттєва кількість людей залишається без роботи. Так, наприклад, у Каліфорнії безробіття 12,5%. За словами глави Центробанку США Бена Бернанке, навіть при вагомому зростанні економіки загалом, потрібно кілька років поки рівень безробіття впаде до 5%, що вважається прийнятним для здорової економіки:

«Поки ми не побачимо суттєвий період появи постійних робочих місць, ми не можемо говорити про економічне одуження».

Хоча минулого року було створено приблизно мільйон нових робочих місць, 14 мільйонів американців все ще залишаються без роботи. Тож виступаючи у понеділок у торговій палаті США, президент Барак Обама закликав представників великого бізнесу створювати як можна більше нових робочих місць. Взамін Обама запропонував зменшити податки та спростити систему фінансового регулювання.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG