Спеціальні потреби

Нетаньягу засумнівався щодо перспектив миру з палестинцями


Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що немає гарантій, що мирні переговори, які відновилися минулого тижня за посередництвом Сполучених Штатів, увінчаються успіхом. Слова ізраїльського лідера – перша ознака песимізму щодо успішності прямих розмов з палестинцями, що відновилися у Вашингтоні 2 вересня. Про це, серед іншого, говорив Нетаньягу у своїй промові з нагоди єврейського Нового року.

Нетаньягу сказав, що переговори є щирою спробою досягти мирної угоди. Але він додав, що існує багато перешкод і багато причин для сумнівів. Ізраїльський лідер заявив, що існує необхідність миру, і що він його прагне щиро, але не легкодушно.

Ізраїль погодився на відновлення переговорів, вимагаючи, що будь-яка майбутня палестинська держава буде демілітаризована. Він також хоче втримувати присутність уздовж кордону між Західним берегом і Йорданією, щоб захистити Ізраїль, як він це каже, від арабських екстремістів. У своїй промові ізраїльський лідер підкреслив, що угода мусить враховувати потреби Ізраїлю щодо безпеки.

У своєму виступі він підкреслив, що жодна мирна угода не може втриматись, якщо вона не містить домовленостей щодо дійсної безпеки. Важливі не положення на папері, сказав він, а реальні заходи, до яких могтимуть вдаватися ізраїльтяни. Він також сказав, що Ізраїль хоче, щоб палестинці визнали Ізраїль державою єврейського народу. Він додав, що оскільки Ізраїль просять визнати палестинську державу, то відповідним і природним було б – за його словами – щоб друга сторона визнала Ізраїль єврейською державою.

У минулому палестинці відмовлялися визнавати Ізраїлю єврейською державою. Вони переконані, що роблячи це, вони б відмовили у правах мільйонам арабів, які живуть на території Ізраїлю і мають ізраїльське громадянство.

Іншим важливим питанням на порядку денному мирних переговорів є справа єврейських поселень на Західному березі. Палестинці погрожують припинити свою участь у переговорах, якщо Ізраїль продовжуватиме будівництво на території поселень.

Прийняте самим Ізраїлем 10-місячне замороження на будівництво поселень закінчується 26 вересня, і малоймовірні, що мораторій буде продовжено.

Палестинський президент Махмуд Аббас заявив, що він звернувся до Сполучених Штатів з проханням посередничати у суперечці щодо єврейських поселень.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG