Спеціальні потреби

Американський посланник Мітчелл відновив близькосхідну місію


Американський посланник з питань Близького Сходу Джордж Мітчелл прибув до Ізраїлю, щоб чинити тиск на ізраїльського й палестинського лідерів продовжувати мирні переговори. Місія Мітчелла відбувається в час, коли Ізраїль відновлює будівництво поселень на Західному березі, у відповідь на що палестинський президент погрожує припинити участь у переговорах.

Аббас сказав, що він вирішить питання участі в переговорах після нарад з високопоставленими арабськими особами наступного тижня. Проте він сказав, що коли розбудова поселень продовжуватиметься, палестинці будуть змушені припинити переговори.

Таку заяву він зробив у вівторок у Парижі після зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі.

Палестинські посадовці закликали Ізраїль відновить мораторій на будівництво поселень, який закінчився в неділю, на ще три або чотири місяці.

Представник Державного департаменту США заявив у понеділок, що Сполучені Штати незадоволені з приводу того, що Ізраїль не продовжив часткової, розрахованої на 10 місяців, заборони.

Мітчелл може порушити це питання під час розмов з міністром оборони Ізраїлю Егудом Бараком. Американський посланник, як передбачається, матиме цього тижня зустрічі з Нетаньягу і Аббасом.

Тимчасом військово-морські сили Ізраїлю зупинили судно з єврейськими активістами, які намагалися постачити допомогу до сектора Газа. Організатори цього заходу повідомили, що ізраїльські солдати увійшли на борт судна і змусили його взяти курс на Ашдот. Не було повідомлень про будь-які акти насильства.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG