Спеціальні потреби

Рада безпеки ООН закликає до «неупередженого» розслідування ізраїльського нападу


Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган виступає у турецькому парламенті в Анкарі 1 червня 2010 р.T
Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган виступає у турецькому парламенті в Анкарі 1 червня 2010 р.T

Рада безпеки ООН вимагає «неупередженого» і «прозорого» розслідування обставин ізраїльського смертельного нападу на флотилію з допомогою, яка прямувала до сектора Газа.

Після кілька годин екстрених дискусій, 15 членів Ради оприлюднили заяву сьогодні вранці із осудом атаки, в результаті якої загинуло щонайменше 9 цивільних осіб.

У заяві закликається до проведення слідства, яке «відповідає міжнародним стандартам», проте не зазначається, хто саме повинен керувати розслідуванням.

Заступник голови постійного представництва США при ООН сказав, що Сполучені Штати підтримують ідею проведення внутрішнього розслідування подій Ізраїлем.

Проте посол Мексики, яка перебрала президентство Ради безпеки ООН першого червня, заявив, що кілька членів Ради, включно з його країною, Наполягають на проведенні незалежного розслудівання обставин атаки.

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Ізраїль слід покарати за смертельний напад на кораблі, які везли допомогу до сектора Газа.

Він закликав Ізраїль знести блокаду Гази, називаючи такий акт «негуманним», і попередив країну не випробовувати Туреччину.

Турецький прем’єр-міністр виголосив свою промову через кілька годин після заклику Ради безпеки до неупередженого розслідування інциденту. Росія та ЄС також видали спільну заяву із закликом до неупередженого слідства.

У понеділок, десятки тисяч людей взяли участь у мітингах у різних країнах світу на знак протесту проти операції ізраїльських сил спеціального призначення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG