Спеціальні потреби

Іран запустив перший ядерний реактор


В Ірані помпезно відзначили запуск першої в країні атомної електростанції. Незважаючи на те, що запуск АЕС у Бушері відбувся лише після отримання Іраном ядерного палива з Росії та під наглядом інспекторів від МАГАТЕ, в Тегерані подію назвали перемогою над силами, які намагаються приборкати ядерні амбіції країни. Як зазначив голова іранського відомства з питань атомної енергії Алі Акбар Салехі, Тегеран домігся свого, попри тиск і санкції з боку Заходу.

У Вашингтоні події не приділили значної уваги. Як сказав речник Держдепартаменту, АЕС у Бушері не становить загрози зусиллям з нерозповсюдження з уваги на зобов`язання Росії взяти запобіжні заходи.

Більш насторожено до події поставився Ізраїль, уряд якого назвав запуск станції абсолютно неприйнятним та закликав міжнародне співтовариство не допустити використання її Іраном для виробництва ядерної зброї.

Ізраїль неодноразово заявляв, що озброєний атомною бомбою Іран – пряма загроза існуванню єврейської держави.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG