Спеціальні потреби

У Тегерані відкрилася міжнародна конференція з ядерних питань


Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї назвав Сполучені Штати «єдиним у світі атомним злочинцем». Він зробив це під час міжнародної конференції з ядерних питань у Тегерані.

Аятола Алі Хаменеї звинуватив Вашингтон у твердженні, що виступає проти ядерних озброєнь, але не вдається до кроків для скорочення своїх арсеналів. Він також сказав, що релігійне право Ірану забороняє виробництво ядерної зброї.

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад відкрив в суботу дводенний саміт закликом, щоб Сполучені Штати тимчасово усунути з Міжнародного агентства з атомної енергії. Він додав, що лише країни, які не зберігають ядерної зброї, повинні переглядати Договір про нерозповсюдження.

Службовці іранського уряду кажуть, що в конференції беруть участь представники 60 країн.

Дипломати із Сирії, Лівану та Іраку висловили підтримку права Ірану мати ядерну програму мирного призначення.

Проте деякі впливові держави світу вважають, що Іран таємно намагається виготовити ядерну зброю. Іран заперечує це звинувачення. А Сполучені Штати роблять заходи, щоб Рада Безпеки ООН схвалила четвертий раунд санкцій проти Ірану з приводу його ядерної програми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG