Спеціальні потреби

Індонезійські мусульмани протестують проти планованого палення Корану


Протест перед посольством США у Джакарті
Протест перед посольством США у Джакарті

Група індонезійських демонстрантів, яка належить до ісламської організації Хізбут-Тахрір, влаштувала в суботу протест перед будинком американського посольства в Джакарті.

Тисячі демонстрантів влаштовували в усій країні мітинги, під час яких виступали проти планів церкви у Сполучних Штатах 11 вересня до символічнпого спалення Корану. Протягом вихідних учасники протестів виступали проти заходу, планованого невеликою церквою у штаті Флорида, для відзначення дев’ятої річниці атак, скеровованих проти Сполучених Штатів 11 вересня 2001 року.

Релігійні лідери різних релігій осудили план центру Dove World Outreach у місті Ґейнсвіль, що у штаті Флорида, пастора Террі Джонса, який є також автором книжки «Іслам – це зло». Цей вислів є також на футболках і на сторінці Facebook, яка пропагує захід у церкві, що нараховує приблизно 50 парафіан.

Голова ісламської організації Хізбут Тахрір, яка планувала протест, Лохмат Лабіб каже, що план спалити ісламську священну книгу – це провокація. За його словами, якщо захід буде проведено, мусульмани напевно вдадуться до дій, але він не міг робити передбачень, до яких саме форм відплатних дій.

У світській Індонезії відносини між християнами і мусульманами на загал мирні. Однак останніми місяцями непримиренні групи влаштовували атаки проти церков, викликаючи занепокоєння щодо дедалі більшого конфлікту, який зашкодив би відносинам між християнами і мусульманами в країні з найчисельнішим у світі мусульманським населенням.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG