Спеціальні потреби

В Індії зростає напруження перед рішенням суду щодо релігійного конфлікту


В Індії приведено до стану готовності десятки тисяч службовців охорони порядку, щоб запобігти спалаху міжконфесійного насильства, коли суд винесе рішення щодо суперечки між індусами і мусульманами в справі священного місяця на півночі країни.

У четвер суд у штаті Уттар-Прадеш має винести рішення про те, хто – індуси чи мусульмани – мають контролювати місце, де колись стояла мечеть у місті Айодхья. У 1992 році індуські екстремісти знищили мечеть із XVI століття, кажучи, що її було побудовано на руїнах індуської святині, що стояла на місці народження індуського божества.

Інцидент викликав всенаціональні заворушення, в результаті яких загинуло понад 2000 людей. В Уттар-Прадеш індійські органи влади розгорнули 190000 службовців , щоб запобігти ще одному спалаху насильства.

Сподіване рішення суду створює для Індії додаткову проблему безпеки в час, коли вона готується до відкриття у неділю в Делі Ігор Співдружності.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG