Спеціальні потреби

У США відбулися акції протесту на підтримку нелегалів


Хвилі демонстрантів цих вихідних накрили вулиці багатьох американських міст з вимогою до уряду негайно почати роботу над імміграційною реформою. У Чикаго, Далласі, Денвері, Вашингтоні і Лос Анжелесі і багатьох інших містах вийшли на вулиці десятки тисяч людей, незадоволених нещодавно прийнятим владою штату Арізона імміграційним законом, який значно збільшує права місцевих правоохоронців у боротьбі з нелегальною імміграцією. Критики закону тверять, що закон має дискримінаційний ефект, оскільки дозволяє поліції затримувати людей за ознакою їх раси чи кольору шкіри. Закон також вимагає, аби іммігранти завжди мали при собі посвідчення свого законного статусу.

Протести, які традиційно відбуваються в Перше травня – свято робітників, відбулись у щонайменше сімдесяти містах країни.

Іммігрантка з Аргентини Тамара взяла участь у велелюдній демонстрації в центральній частині Лос-Анджелеса.

«На мою думку, це важливо для всіх нас вийти на вулицю, щоби показати, що є різноманітні обличчя імміграції і різноманітні обличчя американської молоді», - сказала вона.

Тисячі демонстрантів взяли участь у протестах у штаті Техас.

Уродженка Сальвадору Соня Умазор недавно одержала американське громадянство. Вона каже, що немає кращого за Перше травня дня, аби вийти на вулиці щоби захистити громади іммігрантів, зокрема в Аризоні».

Соня Умазор зокрема занепокоєна потенційно дискримінаційним ефектом закону.

«Це не може бути законно – криміналізувати робітників, криміналізувати людей на підставі їх зовнішнього вигляду».

З такими аргументами не погоджується губернатор Арізони Джен Брувер.

«Я хочу, щоби всі ви знали, що дискримінація за ознакою раси є незаконною, що схвалений Сенатом штату закон номер 1070 віддзеркалює федеральні закони і правила. Ми дбатимемо і абсолютно упевнені в тому, що наш закон виконуватиметься правильно».

Лиз Алекс працює для Каса де Меріленд, найбільшої у штаті Меріленд організації, що захищає права іммігрантів. Вона вважає, що від закону в Арізоні постраждають не в останню чергу діти іммігрантів, якщо арештувати муть їхніх батьків.

Сезір Ґуаркар – виходець з Гватемали. Він побоюється, що його друзям загрожує депортація, оскільки в них нема імміграційних документів.

Лиз Алекс серед тих, хто закликає президента Барака Обаму до негайних дій.

«Необхідно вже тепер провести комплексну імміграційну реформу. І президент повинен відіграти головну роль, забезпечуючи, що так і станеться.»

Проте, республіканці в Аризоні заявляють, що вони схвалили свій власний штатний закон тому, що Вашингтон не втілює в життя існуючих закони, покликані покласти край нелегальній імміграції.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG