Спеціальні потреби

Яка доля очікує дітей іммігрантів у США?


У Сполучених Штатах вже кілька років тривають запеклі дебати щодо долі приблизно 11 мільйонів людей, які перебувають на території країни незаконно. Ще складніше вирішити, що робити з дітьми, які прибули до США нелегально разом з батьками. На минулому тижні нижня палата Конгресу прийняла так званий «закон-Мрію», який дозволяє таким іммігрантам, за певних умов, легалізуватися. Однак назбирати необхідні голоси у Сенаті демократам буде складно. Республіканці, і частина самих демократів, наляканих програшем на виборах у листопаді, називають закон амністією для нелегалів.

Ів Ґомс зараз навчається у Мерілендському університеті, але виглядає, що навчання йому доведеться покинути і залишити Америку.

«Я хотів би продовжити навчання в коледжі і мати нагоду піти вчитися в медінститут», – каже студент-нелегал.

Ів – один з кількох тисяч нелегальних іммігрантів, які виросли у США і здобувають тут освіту. Йому, як і багатьом іншим, тепер загрожує депортація. Іва можуть відправити до Індії – країни, яку він залишив разом з батьками, коли йому було 14 місяців. Батьків депортували понад рік тому. Ів Ґомс каже:

«Якщо я повернуся в Індію, це означатиме, що все було дарма. Тут я хоча би навчаюся в коледжі».

Імміграційне питання є давньою темою запеклих дебатів у США, що не дивно беручи до уваги, що в країні мешкає близько 11 мільйонів нелегалів. Найскладніше вирішити долю тих, які прибули до США у віці до 16 років. Запропонований свого часу законопроект давав їм шанс отримати легальний статус за умови, якщо вони провчаться два роки у коледжі чи відслужать в армії.

Мелані Шварц – студентка Техаського університету є проти амністії нелегалів. Вона каже:

Незаконні іммігранти отримають легкий шлях до громадянства у той час, як люди, які прибули сюди легально не матимуть цієї можливості».

Інших турбує вплив законопроекту на економіку. Аналітик Центру імміграційної політики Джон Фірі говорить:

«Зараз у США дуже високе безробіття. Уже чимало легальних іммігрантів, які шукають роботу».

Однак прихильники законопроекту, – як наприклад, політолог Рауль Інагоса – кажуть, що добре освічені іммігранти тільки сприятимуть зросту економіки:

«Позбавлення цих людей можливості робити внесок в економіку означає не лише втрату фінансових інвестицій, які вже зробили у цих молодих людей, але й втрату потенційних трильйонів доларів, беручи до уваги їх бажання і готовність розвивати економіку США».

Саме про це мріє Ів Ґомс – закінчити університет і стати лікарем. Якщо законопроект не пройде у Конгресі, мрії багатьох студентів-нелегалів будуть втрачені, каже він:

«Вони вчаться у Гарварді та інших найкращих університетах. Перед ними чудове майбутнє. Але через існуючу систему, вони будуть змушені повернутися в країну, якої навіть не знають».

Лізет Кіньоніс прибула до США з Колумбії, коли їй було 10 років. Тепер їй – 24. Вона закінчує навчання за спеціальністю комп’ютерна графіка, і переживає, що не знайде роботу, оскільки немає документів:

«Я ніколи не будую планів більше ніж на тиждень, тому що ніколи не впевнена, де прокинуся наступного ранку у в’язниці чи у Колумбії».

10 років минуло з часу, коли законопроект був вперше поданий на розгляд Конгресу. Ів Ґомс сподівається, що цього разу документ буде схвалений. Тоді він зможе закінчити навчання у США і стати повноправним американським громадянином.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG