Спеціальні потреби

Вільямсбурґ – місто, в якому живе історія


Вірджинське місто Вільямсбурґ було засноване в XVII сторіччі. Впродовж деякого часу воно було столицею колонії Вірджинія і саме тут в ході війни за незалежність відбулись деякі історичні події. Сьогодні Вільямсбурґ – це місто-музей, де численні актори і добровольці відтворюють життя колоніальних часів Америки.

Сьогодні вулиці Вільямсбурґа виглядають так само, як і влітку 1781 року, коли наприкінці війни за незалежність британські солдати окупували місто. Окупація тривала тиждень; британські солдати залишили Вільямсбурґ четвертого липня – рівно через п’ять років після дня проголошення незалежності американських колоній від Великобританії.

Про роль міста в історії Сполучених Штатів розповідає директор історичних програм Вільямсбурґа Тим Сутфін:

«Тут – початок того, що ми називаємо американським народом. Ми починали як британська колонія, відтак ми віддалились, від’єднались від британських предків і стали американцями саме тут, у Вільямсбурзі!»

350 акторів повторюють британську військову присутність у місті. Відтворюючи давні події, вони стають тут табором, прискіпуться до колоністів. Ці щорічні театралізовані вистави приваблюють тисячі туристів. Серед них – родина зі штату Нью-Джерзі, яка немов наново переживає важливі історичні події, що підкреслює Карл Каванo:

«Тут ходиш там же, де ступав Джордж Вашингтон, бачиш те ж, що й він. Переживаєш сукупність спеки, запахів, будівель: все, як було два, три століття тому... Це чудова нагода ознайомитись з історією – з насолодою!»

Колоніальний Вільямсбурґ утворюють 120 гектарів автентичних і відтворених будівель, зведених в часи війни за незалежність і навіть раніше – коли перші британські поселенці заснували тут плантацію, а відтак створили колонію. Після війни місто занепало, але на початку XX століття було відбудоване мільярдером Джоном Рокфеллером для збереження атмосфери та ідеалів Америки XVIII сторіччя.

Про нинішній характер Вільямсбурґа з гордістю розповідає його мер Клайд Гулман:

«Думаю, багато людей при слові Вільямсбург уявляють музей. Це так, але це живий музей. Ідучи вулицею, можна пожити життям революційного міста; відтак на фермерському ринку – побачити будні маленьких американських міст. І все це – тут, у нас».

Три мільйони відвідувачів, що бувають у Вільямсбурзі щороку, поринають не тільки в життя колоніальної Америки, але й знайомляться з стараннями нової країни знайти власну індивідуальність, що підкреслює турист Карл:

«Думаю, чудово, що існує таке місце: тут діти і будь-хто інший в Америці чи світі може приїхати і подивитись, де зародилась демократія і де вона розвинулась впродовж часу».

Пам’ятками Вільямсбурґа є також один з найстарших в Америці навчальних закладів – Коледж Вільяма і Мері. Він входить в трикутник, що включає також місце заснування поселення Джеймстаун і місце бою при Йорктауні, де закінчилась війна за незалежність. Саме тут перші американці вирішили почати будувати суспільство, основане на рівності і свободі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG